Radio Białystok | Sport | Gala Ekstraklasy - Adrian Siemieniec, Bartłomiej Wdowik oraz Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok z nagrodami!

Gala Ekstraklasy - Adrian Siemieniec, Bartłomiej Wdowik oraz Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok z nagrodami!

autor: Piotr Pietruczuk

27.05.2024, 19:46, akt. 28.05.2024, 02:20

Kolejny wielki wieczór Jagiellonii Białystok! W trakcie poniedziałkowej (27.05) Gali Ekstraklasy Dominik Marczuk został wybrany Młodzieżowcem Sezonu, Bartłomiej Wdowik otrzymał nagrodę dla Najlepszego Obrońcy, natomiast Adrian Siemieniec został Trenerem Sezonu. Wszyscy trzej reprezentują klub z Białegostoku.

Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda

"Jest mi niezmiernie miło odebrać tę nagrodę. Rok temu nie mogłem sobie wyobrazić w jakim miejscu i gdzie teraz będę, a jest to po prostu piękna sprawa, być może piękna historia" - powiedział tuż po wejściu na scenę i odebraniu nagrody dla Młodzieżowca Roku pomocnik Jagiellonii Białystok Dominik Marczuk. Następnie podziękował on swojej rodzinie, dziewczynie oraz całej drużynie Jagiellonii. W zakończonym już sezonie ekstraklasy zdobył 6 goli oraz zaliczył 10 asyst. Był kluczowym zawodnikiem Jagi i istotnie przyczynił się do zdobycia przez nią mistrzostwa Polski.

"Dziękuję bardzo za nominację, za nagrodę. Chciałbym podziękować drużynie, trenerowi Siemieńcowi, dyrektorowi Masłowskiemu - za to, że we mnie wierzyli, mojej dziewczynie Oliwii, całej mojej rodzinie - za to, że mnie wspierali. Po prostu dziękuję" - powiedział w swoim przemówieniu, po odebraniu nagrody dla Obrońcy Sezonu, zawodnik Jagiellonii Białystok Bartłomiej Wdowik. W sezonie 2023/2024 w ekstraklasie strzelił 9 goli i zaliczył 6 asyst. Nie tylko stanowił o sile defensywy swojej drużyny, lecz często wyręczał także napastników, zdobywając ważne bramki. Jedną z nich zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego, co zdarza się w piłce niezwykle rzadko.

"Chcę zacząć od podziękowań dla mojej wspaniałej rodziny. Dla małżonki i dzieci. Wiadomo, że w sporcie są różne chwile i dzisiaj jest pięknie, ale nie zawsze tak było. A oni są ze mną niezależnie od tego, czy wygrywam, czy przegrywam" - powiedział w trakcie swojego przemówienia, po odebraniu nagrody dla Trenera Sezonu, szkoleniowiec Jagiellonii Adrian Siemieniec. Następnie podziękował władzom klubu oraz drużynie i sztabowi szkoleniowemu. Adrianowi Siemieńcowi nagrodę wręczył doskonale znany w Białymstoku, były trener Jagi, obecny selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz, u którego trener Siemieniec był kiedyś na stażu. Adrian Siemieniec w sezonie 2023/2024 był najmłodszym trenerem w ekstraklasie. Ma obecnie 32 lata, tyle samo, co kapitan Jagi Taras Romanczuk. Zdobywając mistrzostwo Polski został jednym z najmłodszych trenerów w historii, którym się to udało.

Do Galerii Legend Ekstraklasy dołączył wychowanek, były zawodnik Jagiellonii i reprezentacji Polski Marek Citko, który obecnie występuje w drużynie Allstars Jagiellonia, złożonej z byłych, zasłużonych piłkarzy Jagi.

Pomocnikiem sezonu oraz w ogóle najlepszym zawodnikiem minionych rozgrywek ekstraklasy został były zawodnik Jagiellonii Białystok, obecnie reprezentujący Pogoń Szczecin, Kamil Grosicki, który w przeszłości zdobył wraz z białostockim klubem Puchar Polski 2009/2010 oraz Superpuchar Polski 2010. W trakcie swojego przemówienia pogratulował Jagiellonii zdobycia w tym sezonie mistrzostwa Polski. Nagrodę dla Pomocnika Sezonu wręczył mu były prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza, obecny prezes PZPN.

Wydarzenie zwieńczyło zaproszenie całej obecnej na Gali reprezentacji Jagiellonii Białystok na scenę i wręczenie kapitanowi drużyny specjalnego pucharu za zdobycie mistrzostwa Polski.

Puchar ten odebrał z rąk Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa kapitan białostockiej drużyny Taras Romanczuk.

Po chwili do wszystkich obecnych na scenie dołączyli także pozostali laureaci tegorocznej Gali Ekstraklasy.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Strzałkowski [wideo]

27.05.2024, 08:19

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.


"Po mistrzowsku" - reportaż Dominiki Dębskiej i Joanny Sikory

27.05.2024, 05:05

Ostatnie trzy tygodnie zapiszą się w historii Białegostoku, ale przede wszystkim w pamięci tysięcy kibiców, którzy nierzadko kilkadziesiąt lat czekali na to wydarzenie. Jagiellonia Białystok pierwszy raz od początku swojego istnienia zdobyła tytuł mistrza Polski w piłce nożnej.


Piłkarze i sztab Jagiellonii dostaną pieniądze z budżetu Białegostoku za mistrzostwo

26.05.2024, 19:44

Jest sportowy sukces - będzie finansowa nagroda. 900 tys. zł z budżetu Białegostoku dostanie Jagiellonia Białystok za pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski.


Mistrzowska feta kibiców Jagiellonii Białystok [zdjęcia]

26.05.2024, 13:02

To był wyjątkowy wieczór zarówno dla klubu, jak i miasta. Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii zdobyła mistrzostwo Polski. Żółto-czerwoni zapewnili sobie tytuł po sobotniej (25.05) wygranej z Wartą Poznań (3:0).


Jagiellonia Białystok mistrzem Polski po raz pierwszy w historii! [zdjęcia z wręczenia medali]

26.05.2024, 00:01

To największy sukces Jagiellonii Białystok w 104-letniej historii klubu. Żółto-czerwoni po raz pierwszy zdobyli mistrzostwo Polski. Tytuł zapewnili sobie po sobotniej (25.05) wygranej z Wartą Poznań (3:0). Jagiellonia Białystok zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 26.06.2024, 16:43

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok