Radio Białystok | Gość | Wojciech Strzałkowski [wideo] - przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

27.05.2024, 08:19, akt. 17:17

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński
Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To największy sukces Jagiellonii Białystok w 104-letniej historii klubu. Żółto-czerwoni po raz pierwszy zdobyli mistrzostwo Polski. Tytuł zapewnili sobie po sobotniej (25.05) wygranej z Wartą Poznań (3:0). Jagiellonia Białystok zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. O tym z Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Jerzy Kułakowski.


Jerzy Kułakowski: Jak zdrowie po sobocie, po niedzieli?

Wojciech Strzałkowski: Głos jeszcze do końca nie jest wyleczony, ale czuję się już dużo lepiej. Odpoczywałem całą niedzielę. 


Proszę mi powiedzieć - ostatni mecz, ostatni gwizdek - euforia na stadionie, potem wielka feta w centrum, na Rynku Kościuszki. Byli tacy, którzy się śmieli z radości, tańczyli, krzyczeli, byli tacy, którzy płakali. Jak pan na to zareagował?

Podobnie. Przez chwilę też mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo. 


To mistrzostwo - nie da się ukryć, to jest taka klamra spinająca i pana, i pana kolegów udziałowców Jagiellonii Białystok. Zaangażowanie 20-letnie w budowę tego klubu. W styczniu świętowaliśmy jubileusz 20-lecia. 

Tak. Dlatego w styczniu, ponieważ w ciągu roku nie było na to czasu. Dokładnie 21 lat mija za kilka dni jak wraz z kolegami przejęliśmy wtedy w 2003 roku klub, który był zadłużony po uszy, można powiedzieć. Zamknięta była woda, odcięty prąd. Potężne długi. No i wtedy zwrócił się do nas ówczesny prezes klubu Lech Rutkowski - jak pamiętamy, pierwszy prezydent Białegostoku po przemianach społeczno-politycznych, z prośbą, żeby pomóc klubowi. Natomiast nie było czasu, żeby zrobić jakiś porządny audyt klubu, więc trochę z zamkniętymi oczami, trochę po omacku żeśmy wyrazili zgodę na to, że okej - wchodzimy w ten klub. A potem się okazało, że długów jest dużo, dużo więcej niż się na początku mówiło. 


To mistrzostwo to jest też spełnienie kolejnego marzenia, bo kiedy wchodziliście, Jagiellonia grała w drugiej lidze. Potem był awans. Potem był Puchar Polski, były pierwsze medale mistrzostw Polski, występy w europejskich pucharach. Chyba kibice na jednym z ostatnich meczów wywiesili taki transparent, że "Wszystko zaczyna się od marzeń". Spełniają się pana i udziałowców kolejne marzenia. To gdzie jest ten limit marzeń?

Myślę że nie ma czegoś takiego, jak limit marzeń. Można ciągle marzyć o czymś dalej. Przykład. Kolejnym krokiem jest to, ażeby ładnie pokazać się na arenie europejskiej w tych eliminacjach do Ligi Mistrzów. I to jest też takie marzenie - wygrać przynajmniej ten jeden pierwszy dwumecz. Jakby się to udało, wtedy minimum awansujemy do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, a może gdzieś wyżej.  Te marzenia zawsze człowiek ma i od marzeń człowiek nie ucieka. Czasami się spełniają, tak jak przedwczoraj. 


Wspomniał pan o kłopotach finansowych z dawnych lat, ale w ostatnich miesiącach też nie było różowo. Udziałowcy ratowali ten budżet, łatali go, ale premia za mistrzostwo Polski - w sumie ponad 30 milionów - oczywiście płacone w transzach, to stawia Jagiellonię w znacznie lepszym świetle. 

Tak, wszystkie te zadłużenia, które powstały w międzyczasie - tę dziurę budżetową, którą łataliśmy, będzie można teraz zasypać i myśleć do przodu o finansowaniu co najmniej na dwa lata. A jeśli uda się cokolwiek zdobyć jeszcze na poziomie europejskim, to dodatkowe pieniążki będą. I cały czas się rozglądamy za jakimś przyzwoitym, majętnym udziałowcem, który chciałby wesprzeć klub. Także tak, finansowo po zwycięstwie jest dużo, dużo lepiej. 


19 czerwca - wracamy do tych europejskich pucharów, dowiemy się z kim Jagiellonia zagra w drugiej rundzie eliminacji Ligii Mistrzów. To mogą być drużyny z Pragi, Budapesztu, Bratysławy, norweskie, duńskie, może być też Karabach Agdam, czyli wyjazd do Azerbejdżanu. Czy pan ma jakiś taki kierunek, w którym chciałby za tą Jagiellonią podążyć w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów?

Ja myślę, że wszystkie kierunki, które pan wymienił, są bardzo atrakcyjne dla naszych kibiców. Jak wyjeżdżaliśmy, był i Cypr, była i Belgia, i Portugalia niezapomniana. Więc przy okazji takich meczy zawsze też kibice - jadąc za swoją drużyną - również zwiedzają, poznają nową kulturę, nowe zwyczaje danego regionu czy zabytki. Więc zawsze taki wyjazd jest również atrakcyjny turystycznie. Ja nie mam ulubionego - każdy z nich będzie mile widziany. 


A gdyby tak Jagiellonia trafiła - co też jest możliwe - na PAOK Saloniki. Pan pamięta 2010 rok i rywalizację z Arisem - koktajle Mołotowa, bardzo atrakcyjny był to wyjazd.

Bardzo dobrze pamiętam. Aris Saloniki to był ten przykład - zły przykład - czegoś, co nie powinno się w ogóle wydarzyć. Jak można rzucać w autobus - którym jechali udziałowcy, akcjonariusze, rada nadzorcza i goście - butelkami z benzyną? Przed autokarem były potężne, na kilka metrów płomienie. Czarny dym. Coś, czego się nie da zapomnieć. Połowa gości z autokaru po prostu wybiegła i pojechała taksówkami do hotelu przestraszona. Połowa z nas wróciła na stadion. Więc czegoś takiego nie chciałbym przeżywać. A czy PAOK Saloniki będzie lepszy od Arisu Saloniki, trudno mi powiedzieć.


Wiemy, że jeśli Jagiellonii - odpukać - podwinęłaby się noga w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ciągle jest szansa na dalszą grę, bo spadamy wtedy do Ligi Europy, w razie niepowodzenia do Ligi Konferencji Europy. To są trzy dwumecze na europejskich boiskach. A to się wiąże też z pieniędzmi. Tutaj prezes Pertkiewicz, kiedy gościł u nas niedawno mówił, że dodatkowe wpływy do budżetu to jedno, ale dodatkowe koszty to drugie. Trzeba to wszystko ładnie zorganizować, żeby się w tej Europie pokazać, też fajnymi wynikami - to tutaj skład się kłania. 

Oczywiście ma pan rację. Po tej premii dziura zostanie zasypana, sytuacja będzie lepsza, ale też pamiętajmy o tym, że mamy wydatki związane nie tylko z wyjazdami, ale też również musimy wzmocnić drużynę. Dyrektor sportowy Łukasz Masłowski już ma konkretne przykłady. I o nich nie chcę mówić - najlepiej, żeby sam o tym mówił. Wzmocnienia i w ataku i na skrzydle, i w pomocy. Dlatego że grając sobota, środa - przybliżę tutaj słuchaczom - sobota, czyli "weekend" na arenie krajowej, czyli ekstraklasa, oraz wtorek czy środa - to są puchary europejskie - przy takich zawodach trzeba mieć dwa pełne składy, w ten sposób, by po prostu można było tych zawodników wymieniać na poszczególne mecze. To się wiąże z kolejnymi kosztami. Musimy wzmocnić drużynę po prostu, musimy się ładnie pokazać w eliminacjach do Ligii Mistrzów i pucharów europejskich. 


Z pana słów wynika, że nie ma mowy o osłabieniu, choć wiadomo, bywają propozycje nie do odrzucenia. 

Tak, z tym się trzeba zgodzić. Jeśli wpłynie oferta czy na Marczuka czy na Wdowika to nad każdą ofertą się pochylimy. To nie znaczy, że my chcemy drużynę wyprzedawać - tak tego nie należy rozumieć. Ale pochylić się nad ofertą znaczy, że jeśli będzie na tyle atrakcyjna, że można będzie za te pieniądze "kupić" czy pozyskać nowego zdolnego zawodnika, dwóch, albo trzech, z których wyrośnie być może talent, tak jak Wdowik, czy tak jak Marczuk, to na pewno się nad taką ofertą pochylimy, ale z góry nie deklarujemy, że chcemy drużynę sprzedawać, bo to nie miałoby sensu. 

Musimy być mocniejsi na puchary europejskie i na przyszły sezon. 


Na koniec zapytam o dzisiejszy wieczór - gala piłkarskiej ekstraklasy w Warszawie - wybiera się pan? 

Oczywiście. 


I tam Jagiellonia będzie dyskusyjnie największą bohaterką. Jest mnóstwo nominacji. 

We wszystkich kategoriach z wyjątkiem bramkarza. Chociaż nasz bramkarz, Zlatan Alomerović - uważam że jest super bramkarzem, ale w tej kategorii nie ma nominacji. We wszystkich pozostałych - formacja obronna trzech, pomoc trzech, w ataku dwóch. Trener oczywiście, bezapelacyjnie moim zdaniem. Młodzieżowiec - Dominik Marczuk. Także to będzie wspaniały, szczęśliwy wieczór dzisiaj. Jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny, z tego co udało się dokonać pod okiem charyzmatycznego, zdolnego, młodego, jakże skromnego trenera Adriana Siemieńca, którego bardzo cenię i szanuję. 

| red: mag, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok