Radio Białystok | Sport | Oficjalnie: Maria Żodzik z Podlasia Białystok będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach

Oficjalnie: Maria Żodzik z Podlasia Białystok będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach

autor: Barbara Sokolińska

18.06.2024, 20:04, akt. 20:13

Maria Żodzik z Podlasia Białystok od 20 czerwca będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych. Taką informację podała na oficjalnym profilu zawodniczki światowa federacja World Athletics.

Maria Żodzik, Mityng Gwiazd w Białymstoku 2024, fot. Joanna Szubzda
Maria Żodzik, Mityng Gwiazd w Białymstoku 2024, fot. Joanna Szubzda

27-letnia skoczkini wzwyż, która od marca tego roku ma polskie obywatelstwo, najprawdopodobniej pojedzie zatem na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Minimum uzyskała na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu - skoczyła tam 1,97 m.

Trener Marii Żodzik Robert Nazarkiewicz cieszy się z długo oczekiwanej i pozytywnej decyzji światowej federacji lekkoatletycznej:


Na pewno jest to wielka ulga, spadł nam kamień z serca. Już wiadomo, że to, co robię, a plan jest przygotowany do samych igrzysk, ma cel, ma się ziścić - to jest prawda. Super, ja się bardzo cieszę, Maria chyba jeszcze bardziej. Na razie przygotowujemy się normalnym cyklem do mistrzostw Polski, po mistrzostwach Polski zadecydujemy, gdzie będziemy mogli jeszcze startować, jakie przewidziano dla nas obozy. Wtedy będzie już bezpośredni okres przygotowania do igrzysk olimpijskich - informuje Robert Nazarkiewicz.


Na co będzie stać Marię Żodzik w Paryżu? Robert Nazarkiewicz mówi, że kluczowe będzie przejście eliminacji:


Realny jest szeroki finał. Jeżeli wejdziemy, a w to głęboko i szczerze wierzę, to w szerokim finale się już walczy o wszystko, to są już inne zawody. Najważniejsze, żeby przejść eliminacje, nie mieć z tyłu głowy już nic. Startujemy w finale, a finał rządzi się swoimi prawami - podkreśla trener Marii Żodzik.


Eliminacje konkursu skoku wzwyż kobiet na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zaplanowano na 2 sierpnia. A już w przyszły czwartek (27.06) w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa Polski, w których oprócz Marii Żodzik udział wezmą także inni lekkoatleci Podlasia Białystok.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Już po raz szósty lekkoatleci rywalizowali na Mityngu Gwiazd w Białymstoku [zdjęcia]

2.06.2024, 07:20

To sportowe widowisko co roku przyciąga do centrum Białegostoku tłumy kibiców lekkiej atletyki. Za nami Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, gdzie rywalizowano w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, a także w skoku o tyczce. Publiczność głośno dopingowała sportowców, a ci odwdzięczyli się dobrymi wynikami.


Lekkoatletka Podlasia Białystok Maria Żodzik otrzymała polskie obywatelstwo

20.03.2024, 14:28

Zawodniczka Podlasia Białystok Maria Żodzik otrzymała polskie obywatelstwo - poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dzięki decyzji prezydenta Andrzeja Dudy pochodząca z Białorusi 27-letnia skoczkini wzwyż będzie mogła ubiegać się o prawo do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej i wyjazd na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 26.06.2024, 16:43

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodnikówźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok