Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
- Corocznie w województwie podlaskim rozpoznawanych jest przynajmniej 350 zachorowań na nowotwory głowy i szyi, ponad 160 osób umiera z tego powodu - mówią lekarze.
Trwa V Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Jak wcześnie można je wykryć, jakimi metodami leczyć i prowadzić rehabilitację, a przede wszystkim jak zapobiegać ich powstawaniu, o tym mówiliśmy w audycji "Szlachetne zdrowie".
Goście Włodzimierza Filipowicza:
dr hab. Ewa Sierko z Białostockiego Centrum Onkologii i Kliniki Onkologii
dr n. med. Dorota Dziemiańczyk-Pakieła z Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Nadciśnienie tętnicze to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Bagatelizowanie jej grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.
Z roku na rok rośnie liczba osób, które zapadają na boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu.
Profilaktyka, szybka diagnoza, odpowiednio dobrane leczenie mogą skutecznie walczyć z rakiem.
Szacuje się, że nawet co piąta osoba może mieć refluks i zgagę. Często są one dość uciążliwe i mogą prowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych. Kiedy mamy do czynienia z chorobą refluksową przełyku? Jak ją rozpoznać i leczyć, a przede wszystkim przeciwdziałać?
Choroby alergiczne stają się chorobą cywilizacyjną XXI wieku - alarmuje Światowa Organizacja Alergii (WAO).
Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że na świecie jest ponad 420 milionów dorosłych osób z cukrzycą. Według różnych szacunków za 20 lat liczba ta ma zwiększyć się o połowę.
Marzec to Miesiąc Świadomości Endometriozy, choroby najczęściej związanej z nawracającymi, dotkliwymi bólami. Zdiagnozowano ją już u około miliona Polek w wieku rozrodczym.
W Polsce żyje obecnie około 7 milionów osób powyżej 65 roku życia. Seniorzy uczęszczają do kilku lekarzy specjalistów w miesiącu. W systemie ochrony zdrowia brakuje zintegrowanego podejścia do osób starszych, a współczynnik geriatrów na liczbę osób starszych jest najniższy w Europie.
To najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce. Jest drugim, po raku oskrzeli i płuca, nowotworem złośliwym powodującym najwięcej zgonów wśród kobiet. W audycji rozmawiamy o raku piersi i sposobach walki z nim.
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz