Rak szyjki macicy

22 stycznia 2019

Beata Maćkowiak-Matejczyk i Mirosława Demska, fot. Monika Kalicka
Beata Maćkowiak-Matejczyk i Mirosława Demska, fot. Monika Kalicka

Rak szyjki macicy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To drugi co do częstości występowania typowo kobiecy nowotwór na świecie. Wykrywany jest najczęściej u pań w wieku 40-55 lat. Trwa właśnie Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Jakie są przyczyny tego nowotworu, metody leczenia, a przede wszystkim sposoby zapobiegania zachorowaniom? O tym mówić będziemy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia". Włodzimierz Filipowicz - do usłyszenia dziś po 14:00.

Gośćmi audycji są:

dr n. med. Beata Maćkowiak-Matejczyk - koordynator oddziału onkologii ginekologicznej 

dr n. med. Mirosława Demska - specjalista onkologii klinicznej i chemioterapii nowotworów Białostockiego Centrum Onkologii.Prowadzący:

Włodzimierz Filipowicz
Renata Reda
Iza Serafin


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Rekordowy sezon zachorowań na grypę

O grypie i jej leczeniu mówić będą lekarze: Iwona Sienkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, Joanna Zabielska-Cieciuch, specjalistka medycyny rodzinnej i prof. Anatol Panasiuk z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.Wpływ otyłości w dzieciństwie na zdrowie w dorosłym życiu

Zwiększenie aktywności fizycznej, odpowiednia ilość snu i ograniczenie czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi to podstawowe elementy nowej Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.Czym są naczyniaki u dzieci?

Najczęściej nie są groźne i znikają samoistnie, ale każdą tego typu zmianę warto pokazać lekarzowi. Czym są naczyniaki u dzieci, jakie są ich przyczyny, rodzaje i sposoby leczenia?Migrenowe bóle głowy

Migrena to jedna z najpowszechniejszych chorób neurologicznych - ból głowy często przez wielu lekceważony, ale z pewnością nie przez osoby na nią cierpiące.Tętniak aorty brzusznej

To schorzenie, które zagraża naszemu życiu. Tętniak aorty brzusznej - może powodować pewne dolegliwości, ale zdarza się też, że nie ma żadnych objawów. Człowiek nawet nie wie, że jest chory i jego życie jest zagrożone.Zbliżają się święta - jak nie cierpieć z powodu przejedzenia?

Święta tuż, tuż. Czy można się na nie jakoś przygotować, by nie cierpieć później z powodu przejedzenia i dodatkowych kilogramów?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok