Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Lęk przed mówieniem, to nie tylko nieśmiałość. To może być zaburzenie, które blokuje mowę w niektórych sytuacjach lub miejscach. Jak rozpoznać mutyzm wybiórczy i jak go leczyć, o tym powiemy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia".
Gościem Włodzimierza Filipowicza jest terapeutka i pedagog szkolny Ada Rogowska, członkini rady Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja oraz Izabela Siwicka-Puczko, mama dzieci z mutyzmem wybiórczym.
Co roku w Polsce na nowotwór złośliwy raka szyjki macicy choruje średnio 2,5 tys. kobiet. Ponad połowa z nich umiera.
W jakiej kolejności będą wysyłane zaproszenia na szczepienia przeciw COVID-19? Jak zapisać się na szczepionkę i gdzie znaleźć placówki medyczne, które będą je wykonywać?
Z czego składa się szczepionka przeciw COVID-19, na czym polega jej działanie, jaka jest jej skuteczność i jakie może powodować skutki uboczne - na te i inne pytania odpowiadać będzie prof. dr hab. n. m. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii, a także członek rady programowej inicjatywy „Nauka przeciw...
Co prawda w mniejszym gronie z powodu pandemii, ale mamy w tym roku cztery dni na to, by spotykać się przy świątecznych stołach. Jak biesiadować, żeby nie przytyć, a co gorsze nie odchorować świątecznej rozpusty?
Dlaczego chrapanie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia i jak można tej przypadłości się pozbyć?
Koronawirus i pandemia COVID-19 nie zatrzymały rozwoju nowotworów, ale liczba osób zgłaszających się na badania w tym kierunku niebezpiecznie spadła. Jakie mogą być tego konsekwencje, o tym mówić będzie dr hab. n. med. Ewa Sierko, wiceprezes Fundacji Thorax, adiunkt w Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i kierownik Oddziału Radioterapii Białostockiego Centrum...
Czy cukrzyca zwiększa ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 i jak może wpływać na przebieg COVID-19, o tym mówić będzie prof. dr hab. Irina Kowalska, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Na jakie parametry zdrowotne zwracać uwagę zanim doczekamy szczepionki przeciw SARS-CoV-2, w co się zaopatrzyć na wszelki wypadek, czyli jak prowadzić samokontrolę, a nawet samoleczenie, o tym mówić będzie specjalistka medycyny rodzinnej Joanna Zabielska-Cieciuch.
Dlaczego w listopadzie onkolodzy zwracają uwagę mężczyzn na badania profilaktyczne i jak zapobiegać powstawaniu raka prostaty i jąder?
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz