Radio Białystok | Magazyny | Szlachetne zdrowie | Kiedy i jakiej pomocy możemy oczekiwać na dziecięcym SOR-ze?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Podlaskiem jest 10 Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, ale tylko jeden z nich jest specjalnie przygotowany dla pacjentów do 18. roku życia. Kiedy i jakiej pomocy możemy oczekiwać w takim SOR-ze?
Gość Włodzimierza Filipowicza:
- dr n. med. Witold Olański - kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
Jakich substancji odżywczych i leczniczych dostarczają nam pszczoły, o tym mówią prof. Jolanta Piekut z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej oraz Stanisław Derehajło, pszczelarz i wicemarszałek województwa podlaskiego.
W audycji o profilaktyce przeciwnowotworowej i poprawie jakości życia tych, którzy zachorowali na raka.
Codziennie w Polsce średnio 3 osoby dowiadują się o zakażeniu HIV. Jak ustrzec się wirusa i zachorowania na AIDS?
Jak rozpoznać i jak leczyć POChP, o tym powie prof. dr hab. n. med. Wojciech Naumnik, kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Wpatrywanie się w ekran telefonu komórkowego może mieć złe konsekwencje dla zdrowia. Jak ustrzec się smatfonowej szyi i niezdrowego promieniowania?
Częściej chrapią mężczyźni, ale kobietom także zdarza się ta przypadłość, zwłaszcza w okresie menopauzy. Czy chrapanie to problem społeczny, czy także zdrowotny?
Dlaczego jedzenie kiszonek wpływa dobrze na nasze zdrowie?
Jak dostrzec objawy tego nowotworu? Jak go leczyć? A przede wszystkim jak zapobiegać zachorowaniu na raka piersi?
Jak rozpoznać mutyzm wybiórczy i jak go leczyć, o tym mówią terapeutka i pedagog szkolny Ada Rogowska, członkini rady Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja oraz Izabela Siwicka-Puczko, mama dzieci z mutyzmem wybiórczym.
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz