Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
15 stycznia rozpocznie się rejestracja do powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. W jakiej kolejności będą wysyłane zaproszenia? Jak będzie można zapisać się na szczepienie i gdzie znaleźć placówki medyczne, które będą je wykonywać?
Gość Włodzimierza Filipowicza:
- Beata Leszczyńska - rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
Jak na pogorszenie widzenia uczniów już wpłynęła nauka zdalna i jak temu zapobiegać?
Jak mimo pandemicznych warunków pracy, odżywiania i braku ruchu zachować równowagę energetyczną organizmu, by zapobiec otyłości i innym chorobom?
Jak odróżnić objawy koronawirusa od innych chorób płuc? Kiedy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem i czy tzw. ozdrowieńcy po COVID-19 są naprawdę zdrowi?
Z chorobami nerek zmaga się nawet częściej niż co dziesiąty Polak, ale wielu z nich w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Najbardziej są na nie narażone osoby z nadciśnieniem tętniczym, po 60. roku życia, a także cierpiące na tzw. zespół metaboliczny. Co robić, aby nie dać się chorobom nerek?
Jak prowadzona jest diagnostyka, leczenie i opieka nad pacjentami z rakiem piersi w ośrodkach wyspecjalizowanych typu Breast Cancer Unit, do których należy już także Białostockie Centrum Onkologii?
Jak sobie radzić z dolegliwościami po szczepieniu przeciw COVID-19 mówiły: prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii, a także Joanna Zabielska-Cieciuch, specjalistka medycyny rodzinnej.
Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na przebieg prowadzonych w naszym regionie badań populacyjnych, a zwłaszcza na profil zdrowotny i wiedzę na temat zdrowia mieszkańców?
Czy pandemia COVID-19 wywołana koronawirusem może spowodować także epidemię otyłości? Jak temu można zapobiec? O tym mówić będzie prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, kierownik Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Gdzie w czasie pandemii można szukać pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, o tym mówić będą dr Dariusz Kosior, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Białymstoku i mgr Marta Janicka, terapeutka z zespołu leczenia środowiskowego.
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz