Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mamy mniejsze niż planowano dostawy szczepionek przeciw COVID-19, w konsekwencji odwlekane są terminy szczepień seniorów, medyków i nauczycieli. Część zaszczepionych narzeka z powodu dolegliwości po przyjęciu preparatu, zwłaszcza nauczyciele, którzy biorą nawet zwolnienia lekarskie. Natomiast oczekujących na szczepienia irytuje chaos informacyjny na temat zapisów kolejnych grup wiekowych. Jak sobie z tym wszystkim radzić, o tym mówiliśmy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia".
Goście Włodzimierza Filipowicza:
Botoks kojarzy się przede wszystkim z likwidacją zmarszczek, czyli medycyną estetyczną. Niewiele jednak osób wie, że toksyna zwana jadem kiełbasianym była i jest z powodzeniem stosowana także w neurologii.
Jak na pogorszenie widzenia uczniów już wpłynęła nauka zdalna i jak temu zapobiegać?
Jak mimo pandemicznych warunków pracy, odżywiania i braku ruchu zachować równowagę energetyczną organizmu, by zapobiec otyłości i innym chorobom?
Jak odróżnić objawy koronawirusa od innych chorób płuc? Kiedy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem i czy tzw. ozdrowieńcy po COVID-19 są naprawdę zdrowi?
Z chorobami nerek zmaga się nawet częściej niż co dziesiąty Polak, ale wielu z nich w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Najbardziej są na nie narażone osoby z nadciśnieniem tętniczym, po 60. roku życia, a także cierpiące na tzw. zespół metaboliczny. Co robić, aby nie dać się chorobom nerek?
Jak prowadzona jest diagnostyka, leczenie i opieka nad pacjentami z rakiem piersi w ośrodkach wyspecjalizowanych typu Breast Cancer Unit, do których należy już także Białostockie Centrum Onkologii?
Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na przebieg prowadzonych w naszym regionie badań populacyjnych, a zwłaszcza na profil zdrowotny i wiedzę na temat zdrowia mieszkańców?
Czy pandemia COVID-19 wywołana koronawirusem może spowodować także epidemię otyłości? Jak temu można zapobiec? O tym mówić będzie prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, kierownik Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Gdzie w czasie pandemii można szukać pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, o tym mówić będą dr Dariusz Kosior, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Białymstoku i mgr Marta Janicka, terapeutka z zespołu leczenia środowiskowego.
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz