Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce. Jest drugim, po raku oskrzeli i płuca, nowotworem złośliwym powodującym najwięcej zgonów wśród kobiet. W audycji rozmawiamy o raku piersi i sposobach walki z nim.
Goście Renaty Redy:
- Katarzyna Zubrewicz - fizjoterapeutka z Breast Cancer Unit
- dr Leszek Kozłowski - kierownik oddziału chirurgii onkologicznej ze specjalistycznymi pododdziałami leczenia chorób nowotworowych w BCO
Najczęściej rozpoznawanym na świecie nowotworem jest rak piersi - odpowiada za 12 proc. wszystkich zachorowań na raka. Szacuje się, że jedna na osiem pań zachoruje w pewnym momencie swojego życia na raka piersi. Może to być każda z nas - nasza mama, siostra koleżanka, znajoma. Rzadko, ale rak piersi może też dopaść mężczyznę.
W tym miesiącu propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze - zdrowie dzieci.
Do czujności na potencjalne objawy, które mogą świadczyć o nowotworze, zachęcają lekarze w ramach XII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Od 1 czerwca pary dotknięte niepłodnością mogą skorzystać z bezpłatnego programu Ministerstwa Zdrowia. Program zapewnia też finasowanie procedury ochrony płodności osób leczonych onkologicznie
Chodzi o to, aby wszyscy, którzy chcą mieć dzieci, mogli być rodzicami - bez względu na stan zdrowia.
Wrzesień to miesiąc świadomości nowotworów ginekologicznych. Dlatego w pierwszym powakacyjnym programie "Szlachetne zdrowie" mówimy o tym, jakie objawy mogą świadczyć o rozwoju tych chorób, co powinno być sygnałem ostrzegawczym i impulsem do podjęcia działania, jak wygląda diagnostyka i leczenie.
Przed nami lato. Musimy przygotować się na upały. I dlatego ostatni przed wakacjami program poświęcamy poradom, jak przetrwać gorące dni.
Polska jest obecnie jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Co czwarty Polak ma powyżej 60 lat.
W przejściu przez trudny okres choroby pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii mają pomóc specjalne zeszyty, w których są porady i miejsce na zapiski. Szpital rozpoczął pilotażowy program.
W Polsce coraz mniej osób pali papierosy, ale statystyki są wciąż alarmujące. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego aż 24 proc. Polaków deklaruje, że codziennie pali papierosy. Statystyki te dotyczą osób powyżej 15. roku życia.
Prowadzący:
Renata Reda