Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wrzesień ustanowiony został miesiącem świadomości nowotworów ginekologicznych, aby kłaść szczególny nacisk na przypominanie o tym, jak ważna jest profilaktyka, a także jak poważnym problemem są te nowotwory.
Miesiąc świadomości służy temu, aby budować w społeczeństwie świadomość tego, jakie objawy mogą świadczyć o rozwoju nowotworów kobiecych, co powinno być sygnałem ostrzegawczym i impulsem do podjęcia działania, jak wygląda diagnostyka nowotworów oraz leczenie.
Gość Renaty Redy:
prof. Paweł Knapp - z Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, szef Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Białymstoku
Nasilający się suchy kaszel, zadyszka podczas chodzenia i zmęczenie, a dalej pogorszenie jakości życia, a nawet - bez właściwego leczenia - przedwczesna śmierć. Dlatego warto wiedzieć, z czym mamy do czynienia.
Czy piękny uśmiech jest ważny tylko ze względów estetycznych czy może także zdrowotnych? Jak o niego zadbać? O tym mówimy dziś w programie "Szlachetne zdrowie".
Już około 900 podlaskich dzieci do dziewiątego roku życia przebadano w ramach programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu 1.
Szacuje się, że nawet co szósty kleszcz może być zakażony wirusem kleszczowego zapalenia mózgu i wystarczy zaledwie kilka minut, żeby doszło do zakażenia. KZM to poważna choroba ośrodkowego układu nerwowego, która może prowadzić do ciężkich powikłań, a nawet śmierci.
Jak nie dopuścić do oparzeń słonecznych i nowotworów skóry? Jak je leczyć? Jakie są pierwsze objawy raka skóry?
Od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) dzieci w wieku 12 i 13 lat. Szczepienia są dobrowolne. Dlaczego warto z tego skorzystać?
Może go spowodować operacja, stany zapalne, pasożyty, zła dieta. Często cierpią na niego kobiety po operacji usunięcia piersi. Może pojawić się nawet kilka lat po operacji. Dziś w programie "Szlachetne zdrowie" mówimy o obrzęku limfatycznym.
Co najmniej 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Nieleczone może prowadzić do udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i nerek.
Szacuje się, że ponad 40 tysięcy Polaków żyje ze stomią. Każdego roku operację wyłonienia stomii wykonuje się u około 7 tysięcy osób. Większość chorych wycofuje się z życia towarzyskiego, a ponad połowa zmienia swoje plany życiowe po zabiegu. Negatywne emocje wynikają często z braku dostatecznej wiedzy o operacji i demonizowaniu jej konsekwencji.
Prowadzący:
Dorota Niebrzydowska