Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rozwożą jedzenie najbardziej potrzebującym, zbierają pieniądze na pomoc dla szpitali, nie zapominają o osobach bezdomnych. Mimo trudnych warunków, Caritas Archidiecezji Białostockiej wciąż działa.
"Pomoc dla seniora"
"Pomoc dla seniora" – to akcja pomocowa Caritas zainicjowana w odpowiedzi na rosnące zagrożenie koronawirusem. Szczególnie narażone są osoby starsze, stanowiące dużą grupę podopiecznych organizacji.
Na start akcji Caritas przeznacza milion złotych z własnych środków, jednocześnie apeluje o wpłaty, które pozwolą dalej pomagać najbardziej potrzebującym seniorom.
Caritas zapewnia samotnym i ubogim seniorom pomoc żywnościową, zaopatrzenie w środki higieniczne i ochronne (płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki), wsparcie wolontariuszy w czynnościach wymagających wyjścia z domu (np. w zakupie leków), a także inne formy pomocy, w zależności od potrzeb – na przykład opiekę psychologiczną.
"Wdzięczni Medykom"
Projekt "Wdzięczni Medykom" jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.
Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic). Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu.
W pierwszej kolejności wsparcie będą otrzymywały te placówki, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji. Lista szpitali, które zostały objęte projektem jest otwarta. Może być uzupełniana o kolejne placówki w oparciu o informacje zebrane przez Caritas Polska, bądź sugestie ze strony potencjalnych partnerów.
Szczegóły akcji można znaleźć na stronie.
Gościem Wojciecha Kujałowicza jest:
- Ks. Jerzy Sęczek - szef Caritasu Archidiecezji Białostockiej
Głównym celem jest promowanie edukacji ściśle powiązanej z podlaskimi przedsiębiorcami. Stowarzyszenie Ochotniczych Hufców Pracy Terenowy Oddział w Białymstoku prowadzi Zespół Szkół nr 10 w Białymstoku przy ul. Choroszczańskiej 29. W jego skład wchodzą - Branżowa Szkoła I stopnia i Branżowa Szkoła II stopnia.
Na początku kwietnia po raz kolejny ulicami Łomży przeszedł "Niebieski marsz". To forma uświadamiania mieszkańców, ale i wyraz poparcia dla osób ze spektrum autyzmu oraz manifestacja solidarności z nimi. Łomżyński marsz, podobnie jak inne kwietniowe imprezy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu zorganizowała Fundacja DR OTIS.
W Trzecim Sektorze przedstawimy projekt edukacyjny Stowarzyszenia Ster. Jedyny w regionie całościowo wspierający rodzinę i młodych ludzi. Został stworzony z myślą o rodzicach, którzy chcą podjąć trud świadomego wpływania na edukację i wychowanie swoich dzieci, a także o młodych ludziach, którzy chcą wyrastać na empatyczne i zaangażowane w życie społeczne osoby.
Klub Amazonki w Białymstoku to organizacja pożytku publicznego, która działa już od ponad 30 lat. Należy do niej ponad 200 pań. Prowadzi akcje edukacyjne w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, organizuje konferencje mające na celu podnoszenie świadomości i wiedzy onkologicznej. Prowadzi profesjonalną rehabilitację fizyczną, psychiczną i społeczną,...
Są pionierami w organizowaniu opieki i wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych w szczególności ze spektrum autyzmu. W 2012 roku rodzice osób tych dziś już dojrzałych ludzi utworzyli w Białymstoku Fundację "Oswoić świat" - by - jak tłumaczą - pomagać grupom najbardziej pominiętym przez system opieki społecznej, ułatwiać im codzienne życie i funkcjonowanie w...
Czasem brakuje tylko 1,5%, żeby działać na 100% - takie hasło widnieje na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża. To organizacja pożytku publicznego, która powstała 18 stycznia 1919 roku.
Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku od 10 lat wspiera kobiety w trakcie i po leczeniu onkologicznym. To inicjatywa kobiet dla kobiet. To ponad półtysięczna społeczność, aktywnie działająca grupa w SocialMediach, zrzeszająca pacjentki onkologiczne i ich bliskich.
"Małe cuda" to bardzo młoda białostocka fundacja działająca od niespełna roku. Pomaga chorym dzieciom, finansuje im zajęcia fizjoterapeutyczne i turnusy rehabilitacyjne, by mogły coraz lepiej funkcjonować.
W "Trzecim sektorze" przybliżamy działalność stowarzyszenia "Kreatywny Wasilków".
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska