Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

8 maja 2020

Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka
Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka0:00
0:00
Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak działa w czasie epidemii koronawirusa Fundacja "Pomóż Im"? W jaki sposób pomagają swoim podopiecznym? Co z jubileuszową, X edycją, żonkilowej kwesty? Goście Wojciecha Kujałowicza:

Krystyna Skrzycka - wiceprezes Fundacji "Pomóż Im"

Dominika Chimkowska - koordynator wolontariatu
Wirtualna kwesta

Jubileuszowa, 10. edycja kampanii "Pola Nadziei" miała być wyjątkowa i taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach czy w parkach. Finał "Pól Nadziei" odbywa się on-line.


Link do zbiórki.

Link do wydarzenia na Facebooku.


Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie, a w zamian za datki do puszki przekazywali żonkile - symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, kwesta odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc, zostając w domu - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka.


- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los - mówi wiceprezes Krystyna Skrzycka.


Challenge #sercedlahospicjum

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.


- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom - dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum - mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji "Pomóż Im" i akcji "Pola Nadziei" Dominika Chimkowska. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem - w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu "pałeczki" dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży liczbę serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do internetu, uda nam się ją przeprowadzić - podkreśla Dominika.


Zbiórka potrwa do połowy czerwca.


To międzynarodowa kampania

"Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tym samym tworzeniu "pól nadziei". Kiedy wiosną kwiaty kwitną, rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej edycji w województwie podlaskim brzmi: "Jesteśmy sobie potrzebni".Fundacja "Kotkowo"


Opiekują się wolnożyjącymi kotami w Białymstoku i okolicznych gminach, pomagają znaleźć kotom wymarzony dom. Białostocka fundacja "Kotkowo" od kilkunastu już lat zajmuje się walką z bezdomnością kotów.Fundacja Oikonomos


Fundacja Oikonomos działa już 20 lat. Promuje wartości chrześcijańskie, piękno naszego regionu i twórczość lokalnych artystów.Yacht Club Arcus


Już od 40 lat popularyzują sporty wodne, promują aktywny wypoczynek, organizują szkolenia i kursy żeglarskie oraz bojerowe. Obchodzący jubileusz łomżyński Jacht Club Arcus może pochwalić się także organizowaniem obozów integracyjnych dla osób z niepełnosprawnością.Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach


Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach to organizacja, która niesie wsparcie i pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną w każdym wieku.Fundacja Bank Mleka Kobiecego


Fundacja Bank Mleka Kobiecego promuje ideę dzielenia się naturalnym, przebadanym pokarmem kobiecym zgodnie z zaleceniami WHO i UNICEF-u.Podlaska Fundacja Dla Zwierząt "Bonifacy"


W ramach działalności Fundacji prowadzone są m.in. trzy tymczasowe domy dla kilkudziesięciu bezdomnych kotów i psów czekających na adopcje, akcje kastracji psów i kotów z terenów wiejskich we współpracy z gminami czy też obrona praw zwierząt na drodze sądowej.Stowarzyszenie Jagiellonia Judo Club Białystok


Z Jagiellonią Białystok kojarzy się głównie piłka nożna, ale kiedyś był to klub wielosekcyjny. Tradycję jagiellońskich judoków kontynuuje Stowarzyszenie Jagiellonia Judo Club Białystok.Fundacji "Muzyka Cerkiewna"


Już od prawie trzech dekad promują muzykę wschodnich chrześcijan, ale też organizują wiele imprez czy spotkań poświęconych naszemu regionowi. Mowa o Fundacji Muzyka Cerkiewna, która ma swoją siedzibę w Hajnówce.Podlaskie stowarzyszenie Metamorphosis


W swojej 15-letniej działalności zajmowali się m.in. organizacją warsztatów ikonograficznych, festiwali filmowych i potańcówek. Podlaskie stowarzyszenie Metamorphosis za cel stawia sobie przede wszystkim integrację lokalnej społeczności.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Adam Dąbrowski
Dominika Dębska
Aneta Gałaburda
Marcin Gliński
Olga Gordiejew
Adam Janczewski
Adam Klimiuk
Iza Kosakowska
Katarzyna Kozłowska
Wojciech Kujałowicz
Marcin Mazewski
Ryszard Minko
Marta Nazarko
Anna Petrovska
Alicja Pietruczuk
Renata Reda
Aleksandra Sadokierska
Sławomir Sawczuk
Joanna Sikora
Barbara Sokolińska
Dorota Sokołowska
Michał Stepaniuk
Wojciech Szubzda
Edyta WołosikREKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok