Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

8 maja 2020

Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka
Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka

Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak działa w czasie epidemii koronawirusa Fundacja "Pomóż Im"? W jaki sposób pomagają swoim podopiecznym? Co z jubileuszową, X edycją, żonkilowej kwesty? Goście Wojciecha Kujałowicza:

Krystyna Skrzycka - wiceprezes Fundacji "Pomóż Im"

Dominika Chimkowska - koordynator wolontariatu
Wirtualna kwesta

Jubileuszowa, 10. edycja kampanii "Pola Nadziei" miała być wyjątkowa i taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach czy w parkach. Finał "Pól Nadziei" odbywa się on-line.


Link do zbiórki.

Link do wydarzenia na Facebooku.


Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie, a w zamian za datki do puszki przekazywali żonkile - symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, kwesta odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc, zostając w domu - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka.


- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los - mówi wiceprezes Krystyna Skrzycka.


Challenge #sercedlahospicjum

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.


- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom - dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum - mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji "Pomóż Im" i akcji "Pola Nadziei" Dominika Chimkowska. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem - w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu "pałeczki" dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży liczbę serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do internetu, uda nam się ją przeprowadzić - podkreśla Dominika.


Zbiórka potrwa do połowy czerwca.


To międzynarodowa kampania

"Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tym samym tworzeniu "pól nadziei". Kiedy wiosną kwiaty kwitną, rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej edycji w województwie podlaskim brzmi: "Jesteśmy sobie potrzebni".Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w czasie pandemii

Wspólnota Polska umacnia więzi między mieszkającymi poza granicami Polski Polakami.Projekt "Poeci w Sieci"

Wiele działań organizacji pozarządowych musiało przenieść się do sieci. Ale internet stał się także kolejnym, coraz bardziej naturalnym środowiskiem do aktywności. Seniorzy w tej kwestii nie pozostają w tyle.X edycja Kampanii „Pola Nadziei”

Jubileuszowa, X edycja Kampanii „Pola Nadziei” miała być wyjątkowa i zdecydowanie taką jest.Triathlon - Stowarzyszenie 3T Total Tri Training

Triathlon to dyscyplina sportu, ale też swego rodzaju sposób życia. Nie trzeba jednak zakładać, że to wyzwanie ekstremalne i dla nielicznych.Półkolonie ze Stowarzyszeniem Edukacji Kulturalnej "Widok"

Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej „Widok” pomaga w dostępie do kultury tym, którzy mają "wszędzie daleko".Program "Podlaskie Lokalnie"

Program "Podlaskie Lokalnie" dający szansę na start i realizację inicjatyw lokalnych okazał się strzałem w dziesiątkę. Pozwolił, by nabrały one realnych kształtów, a ich realizatorzy zdobyli doświadczenie w działaniach trzeciego sektora.Działalność Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Dzieciom "Szansa" podczas epidemii

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom "Szansa" mimo obostrzeń związanych z pandemią realizuje swoje statutowe cele.Fundacja na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny

Fundacja na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny szuka wsparcia finansowego lub rzeczowego remontu Domu Polonii w Żytkiejmach.Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat" organizuje akcję #CzysteRzeki

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat", w ramach Korpusu Solidarności - programu wolontariatu długoterminowego, rozpoczęło w województwie podlaskim akcję #CzysteRzeki.
 
 

Prowadzący:

Wojciech Kujałowicz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok