Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

8 maja 2020

Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka
Radiowe "Pole nadziei", fot. Monika Kalicka

Fundacja "Pomóż Im" w czasie epidemii

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak działa w czasie epidemii koronawirusa Fundacja "Pomóż Im"? W jaki sposób pomagają swoim podopiecznym? Co z jubileuszową, X edycją, żonkilowej kwesty? Goście Wojciecha Kujałowicza:

Krystyna Skrzycka - wiceprezes Fundacji "Pomóż Im"

Dominika Chimkowska - koordynator wolontariatu
Wirtualna kwesta

Jubileuszowa, 10. edycja kampanii "Pola Nadziei" miała być wyjątkowa i taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach czy w parkach. Finał "Pól Nadziei" odbywa się on-line.


Link do zbiórki.

Link do wydarzenia na Facebooku.


Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie, a w zamian za datki do puszki przekazywali żonkile - symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, kwesta odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc, zostając w domu - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka.


- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los - mówi wiceprezes Krystyna Skrzycka.


Challenge #sercedlahospicjum

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.


- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom - dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum - mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji "Pomóż Im" i akcji "Pola Nadziei" Dominika Chimkowska. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem - w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu "pałeczki" dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży liczbę serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do internetu, uda nam się ją przeprowadzić - podkreśla Dominika.


Zbiórka potrwa do połowy czerwca.


To międzynarodowa kampania

"Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tym samym tworzeniu "pól nadziei". Kiedy wiosną kwiaty kwitną, rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej edycji w województwie podlaskim brzmi: "Jesteśmy sobie potrzebni".Leśne przedszkole Fundacji "Trzy czte ry"


Kontakt dzieci z naturą może w znaczący sposób wpływać na ich rozwój. To również ważny element w procesie nauczania. Fundacja "Trzy czte ry" prowadzi m.in. przedszkole, w którym nie ma tradycyjnych zabawek, a dzieci bawią się tym, co znajdą na ziemi i co same zbudują.Fundacja Otwarta Edukacja


Międzykulturowa Szkoła Liderów to oferta skierowana do cudzoziemców mieszkających w Białymstoku i na terenie województwa podlaskiego.Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel"


Bieżąca działalność Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel" to z jednej strony walka o utrzymanie poziomu opieki i pracy z podopiecznymi w czasie pandemii, a z drugiej – plany rozwoju i stworzenia możliwości, by więcej dzieci dało się objąć opieką.Grupa "Szminką Malowane" zachęca do sprzątania lasów


"Szminką Malowane" to nieformalna grupa kobiet, która wyłoniła się w lipcu 2017 r. z kobiecego klubu, który istniał w gminie Czarna Białostocka. Trzy siostry przeniosły działalność koła do Studzianek i tu zrzeszają aktywne kobiety.Stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki


Stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki prowadzi od samego początku działalność na rzecz popularyzacji siatkówki w województwie podlaskim.Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku


Od 2010 r. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku tworzy kolekcję autobusów, które wcześniej obsługiwały komunikację miejską w Białymstoku. Są one poddawane remontowi, a następnie wykorzystywane do obsługi linii specjalnych.Fundacja "Mam marzenie"


Fundacja "Mam Marzenie" działa w Polsce już od niemal 18 lat.Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza


Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza powstała, by opiekować się nieuleczalnie i przewlekle chorymi mieszkańcami wsi z pięciu podlaskich gmin. Jednocześnie trwa budowa hospicjum stacjonarnego w Makówce.Fundacja Hagia Marina


Fundacja Hagia Marina planuje w tym roku przygotować ok. 20 tysięcy koszyczków ze święconką. To odpowiedź na pandemiczne obostrzenia, które często utrudniają kultywowanie wielkanocnej tradycji.
 
 

Prowadzący:

Wojciech Kujałowicz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok