Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Powołała je w Warszawie grupa rodowitych łomżan, którzy chcieli pomóc rodzinnemu miastu - Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w przyszłym roku świętować będzie swoje 65-lecie. Jego obecna struktura to zarząd główny w Łomży, kilkanaście oddziałów w całej Polsce i liczni sympatycy za granicą.
Efekty działania Towarzystwa to uratowanie kilkuset zabytków na zabytkowym cmentarzu, wydanie kilkudziesięciu unikalnych pozycji książkowych dotyczących regionu i wychodzący regularnie kwartalnik "Wiadomości łomżyńskie". To także organizowanie i współorganizowanie konkursów: na wspomnienia, poetyckiego, fotograficznego i na najlepszą pracę naukową poświęconą Ziemi Łomżyńskiej.
Do końca kwietnia mamy czas na wskazanie w deklaracji PIT organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1,5% podatku. Jakie znaczenie mają te pieniądze dla fundacji i stowarzyszeń z naszego regionu?
Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" p.w. Świętego Ducha w tym roku kończy 30 lat. Przez ten czas pomogło ponad tysiącu chorym i ich rodzinom.
Edukacja, integracja i wsparcie - tak w skrócie można powiedzieć o założonej w 2001 r. w Białymstoku Fundacji Dialog używającej początkowo nazwy Fundacja Edukacji i Twórczości. Jej działalność skupia się na następujących obszarach: integracja społeczna, pomoc uchodźcom i migrantom, pomoc dzieciom i rodzinom, na edukacji i wolontariacie.
Przedszkole, szkoły: podstawową i ponadpodstawową, a także ośrodek wieloprofilowego usprawniania. Takie placówki prowadzi w Białymstoku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel".
UKŻ Siódemka Białystok to największy klub żeglarski w województwie podlaskim szkolący zawodników w klasie Optimist i ILCA.
W programie "Trzeci sektor" dziś przybliżamy działalność białostockiego Stowarzyszenia "My dla innych", które wspiera innych w drodze do samodzielności.
Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne od czterdziestu lat propaguje historię królewskiej miejscowości. Ma na swoim koncie liczne projekty, w tym edukacyjne.
Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z siedzibą w Ciechanowcu został założony 1995 r. przez Artura Więzowskiego. Dla jednych klub był początkiem kariery sportowej - zdobywali tytuły mistrzowskie i uprawnienia instruktorskie, dla innych była to tylko krótka przygoda ze sportem.
To szansa dla dzieci i młodzieży na to, by rozwijać swoje sportowe zainteresowania. W audycji przybliżamy działalność Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Stoczek 45" Białystok.
Prowadzący:
Michał Buraczewski