Radio Białystok | Magazyny | Trzeci sektor | Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W pracę Stowarzyszenia zaangażowani są specjaliści z różnych dziedzin sztuki oraz kultury: artyści wizualni, kuratorzy sztuki, naukowcy, pisarze, dziennikarze, a także aktywiści społeczni i edukatorzy.
Z Urszulą Dąbrowską - prezeską Stowarzyszenia, Magdaleną Godlewską - Siwerską - założycielką i byłą prezeską oraz artystką Ewą Chacianowską rozmawia Dorota Sokołowska
W audycji wykorzystujemy nagrania archiwalne dotyczące projektów Widoku.
Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne od czterdziestu lat propaguje historię królewskiej miejscowości. Ma na swoim koncie liczne projekty, w tym edukacyjne.
Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z siedzibą w Ciechanowcu został założony 1995 r. przez Artura Więzowskiego. Dla jednych klub był początkiem kariery sportowej - zdobywali tytuły mistrzowskie i uprawnienia instruktorskie, dla innych była to tylko krótka przygoda ze sportem.
To szansa dla dzieci i młodzieży na to, by rozwijać swoje sportowe zainteresowania. W audycji przybliżamy działalność Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Stoczek 45" Białystok.
Białostocka Akademia Siatkówki jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków tego sportu. Jej celem statutowym jest upowszechnianie kultury fizycznej i popularyzacja siatkówki.
Białostocka Fundacja Spe Salvi od lat otacza opieką osoby w kryzysie bezdomności. Pomaga, aktywizuje, udziela bezpłatnych porad psychologiczno-prawnych. Pracuje metodą streetworkingu z osobami wykluczonymi społecznie. Wolontariusze chodzą po ulicach Białegostoku w poszukiwaniu potrzebujących, do których nie dociera pomoc.
Fundacja Szansa dla Niewidomych głosi prawo do informacji, nauki, pracy i odpowiedniej rehabilitacji. Chodzi o to, żeby osoba z niepełnosprawnością wzrokową mogła odnaleźć się w rzeczywistości poprzez wykorzystanie dzisiejszej technologii - w tym także w sztuce, która pozwala żyć piękniej i pełniej.
Fundacja Pojednanie swoją nazwę wzięła od miejsca, w którym powstała – przy sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Od początku zajmuje się pomocą rodzinom i osobom uzależnionym.
To miejsce, w którym osoby z różnymi niepełnosprawnościami nie tylko spędzają czas, ale uczą się jak żyć. W wielu przypadkach chodzi o przyswojenie podstawowych czynności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu.
Głównym celem Fundacji "Glogerianum" jest wszechstronna pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży.
Prowadzący:
Adam Dąbrowski