Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fundacja Szansa dla Niewidomych głosi prawo do informacji, nauki, pracy i odpowiedniej rehabilitacji. Chodzi o to, żeby osoba z niepełnosprawnością wzrokową mogła odnaleźć się w rzeczywistości poprzez wykorzystanie dzisiejszej technologii - w tym także w sztuce, która pozwala żyć piękniej i pełniej.
W tym celu fundacja uruchomiła sieć tyflopunktów - punktów konsultacyjnych, w których osoby z wadami wzroku oraz ich rodziny i opiekunowie mogą zasięgać różnego rodzaju porad m.in. w doborze sprzętu rehabilitacyjnego, uzyskaniu dotacji na specjalistyczny sprzęt i szkoleniach rehabilitacyjnych, wyborze odpowiedniej szkoły czy miejsca pracy.
Z usług tyflopunktów korzystają w równym stopniu opiekunowie osób niewidomych, nauczyciele, wolontariusze oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających lub pomagających osobom niepełnosprawnym.
Dziś rozmowa o fundacji z kierowniczką białostockiego punktu Fundacji dla Niewidomych, Dianą Stasieluk oraz relacja ze spektaklu U-czucie, gdzie pełnosprawni i niepełnosprawni zatańczyli razem na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" p.w. Świętego Ducha w tym roku kończy 30 lat. Przez ten czas pomogło ponad tysiącu chorym i ich rodzinom.
Edukacja, integracja i wsparcie - tak w skrócie można powiedzieć o założonej w 2001 r. w Białymstoku Fundacji Dialog używającej początkowo nazwy Fundacja Edukacji i Twórczości. Jej działalność skupia się na następujących obszarach: integracja społeczna, pomoc uchodźcom i migrantom, pomoc dzieciom i rodzinom, na edukacji i wolontariacie.
Przedszkole, szkoły: podstawową i ponadpodstawową, a także ośrodek wieloprofilowego usprawniania. Takie placówki prowadzi w Białymstoku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel".
UKŻ Siódemka Białystok to największy klub żeglarski w województwie podlaskim szkolący zawodników w klasie Optimist i ILCA.
W programie "Trzeci sektor" dziś przybliżamy działalność białostockiego Stowarzyszenia "My dla innych", które wspiera innych w drodze do samodzielności.
Knyszyńskie Towarzystwo Regionalne od czterdziestu lat propaguje historię królewskiej miejscowości. Ma na swoim koncie liczne projekty, w tym edukacyjne.
Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z siedzibą w Ciechanowcu został założony 1995 r. przez Artura Więzowskiego. Dla jednych klub był początkiem kariery sportowej - zdobywali tytuły mistrzowskie i uprawnienia instruktorskie, dla innych była to tylko krótka przygoda ze sportem.
To szansa dla dzieci i młodzieży na to, by rozwijać swoje sportowe zainteresowania. W audycji przybliżamy działalność Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Stoczek 45" Białystok.
Białostocka Akademia Siatkówki jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków tego sportu. Jej celem statutowym jest upowszechnianie kultury fizycznej i popularyzacja siatkówki.
Prowadzący:
Michał Buraczewski