Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Miejsca trzecie to punkty na mapie miasta, w których mogą gromadzić się i mieszkańcy i turyści, by miło, twórczo i kreatywnie spędzać czas. To piękne, otwarte miejsca.
Socjologowie do katalogu „trzecich miejsc”, obok pubów i centrów handlowych, włączyli już świeżo wyremontowane biblioteki i muzea wychodzące z ofertą poza swoje mury. Na ile bowiem instytucje kultury spełniają wymóg miejsca sprzyjającego życiu społecznemu, wzajemnym kontaktom – to jednak panują tam rozmaite formalności, które utrudniają swobodę bycia w tej przestrzeni?
Tymczasem „miejsca trzecie” powinny być oazami wolności i po takich miejscach w Europie oprowadza nas Katarzyna Łotowska - koordynatorka projektów, doradczyni, konsultantka, trenerka II st. Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ekspertka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej.
Na „Ucho na świat” zaprasza Miłka Malzahn.
W "Uchu na świat" pomysł na wakacyjne odkrywanie Polski na piechotę. Do wspólnej podróży zabierają nas Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski autorzy książki "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady".
Paryż - tego tematu nie można wyczerpać - to miasto zakochanych, stolica światowej mody, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych.
W Uchu na świat odległy kierunek - Azja Środkowa - Uzbekistan i podróż, która stała się rodzinnym wyzwaniem i zobowiązaniem Pawła Myszkowskiego.
Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się ciała, ale również stan ducha - nasz nastrój, nasze potrzeby wybrania formy odpoczynku i okoliczności. Jarosław Młynarczyk - filozof i nauczyciel - prowadzi nas tropem myśli filozoficznych. W rozmowie z Miłką Malzahn zachęca do powrotu do dobrze znanych miejsc i spojrzenia na nie z innej strony.
Adam Zbyryt jest biologiem ornitologiem i popularyzatorem nauki. Zawodowo związany z Uniwersytetem w Białymstoku, jest też miłośnikiem emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt, oraz autorem dwóch książek przyrodniczych i kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych i naukowych.
Zachęcamy do wypraw do lasu.
Ikaria to grecka wyspa na Morzu Egejskim. Podobno jej nazwa wywodzi się od samego Ikara, mimo to jest zdecydowanie jedną z mniej popularnych wakacyjnych miejscówek.
Mieszkamy w regionie, który jest mozaiką różnorodności. Ale czy mamy czas by to dostrzec, zauważyć w pejzażu małych miasteczek cerkiew, kościół, synagogę?
Ankara to szczególne miejsce - położona w środkowej Turcji, o przeciekawej historii, ale rozwijająca się przemysłowo i biznesowo.
Prowadzący:
Olga Gordiejew