Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Święta tuż tuż, a my rozglądamy się za promocjami w sklepach. Wielu z nas robi to w sieci, a ten czas wykorzystują cyberprzestępcy. Coraz częściej w internecie pojawiają się fałszywe strony internetowe znanych marek i sklepów. Jak nie dać się oszukać?
Przed świętami Bożego Narodzenia cyberoszuści nie odpuszczają. Wręcz przeciwnie, ich działania są nasilone - osobom kupującym prezenty próbują sprzedawać trefny towar, wyłudzać dane osobowe albo oferować produkty... których nie ma.
Nasz Słuchacz omal nie padł ofiarą przestępców działających nową metodą. Odbiorca miał zapłacić niewielką kwotę za paczkę, której nie zamawiał. Jednak zwrot pieniędzy miał być już przekazany na konto oszustów.
Specjaliści ostrzegają, że już wkrótce oszuści będą wykorzystywali wizerunki naszych bliskich, aby okraść nas z naszych oszczędności. Zagrożone są też osoby inwestujące w sieci. To skutki wykorzystywania sztucznej inteligencji.
Cyberprzestępcy szukają nowych form oszustwa. Znane są już próby wyłudzenia kodów blik, przejmowania haseł do naszych kont czy podszywania się pod znane instytucje. Ale ostatnimi czasy pojawiło się zjawisko ghost scamu.
W audycji "W Sieci Zagrożeń" ostrzegamy przed cyberprzestępcami podającymi się za inne osoby. Chodzi o tzw. "oszustwa nigeryjskie".
Branża ochrony zdrowia, obok sektora bankowego i administracji publicznej, jest szczególnie narażona na ataki hakerskie.
Coraz popularniejsza staje się nowa forma cyfrowego oszustwa - quishing.
Sztuczna inteligencja może ułatwić życie, ale może też wprowadzać w błąd i nieść wiele zagrożeń, np. przy nieprawidłowym użyciu technologii deepfake.
To jedno z najpopularniejszych internetowych oszustw w trakcie których ofiary tracą oszczędności całego życia. Oszustwo na zdalny pulpit nierozerwalnie połączone jest z instalowaniem na komputerze lub smartfonie oprogramowania do zdalnej obsługi sprzętu.
Prowadzący:
Marcin Gliński