Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak wygląda sytuacja w regionalnych mediach publicznych, z dala od wielkiej wrzawy wokół publicznych mediów ogólnopolskich? Czy rozgłośnie radiowe takie jak Polskie Radio Białystok mogą być zlikwidowane? Co warto ocalić w pracy lokalnych rozgłośni, a co trzeba zmienić?
Kiedyś KRRiTV zwracała uwagę na misyjność programów i z tego rozliczała. Czym jest misja i czy nie warto przywrócić w świadomości odbiorców, że media finansowane przez obywateli nie tylko informują, ale też tworzą kulturę?
Goście Doroty Sokołowskiej:
- dr Katarzyna Sztop-Rutkowska - socjolożka, z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
- Dorota Niebrzydowska - dyrektor programowa Polskiego Radia Białystok
- prof. Jerzy Kopania - etyk, filozof
W Ważnej Sprawie rozmawiamy o strefie buforowej przy granicy z Białorusią i naszym bezpieczeństwie. Strefa będzie obowiązywać przez kolejne 3 miesiące.
Przystrzyżona zielona trawa, oczka wodne, budynek klubowy i parking na 100 samochodów. Tak w przyszłości może wyglądać ponad 60-hektarowa łąka we wsi Topilec nad Narwią. Władze Turośni Kościelnej planują tam budowę pełnowymiarowego pola golfowego, choć dziś nie mają tam nawet centymetra kwadratowego gruntów.
Rozpoczynają się wakacje. Planując wypoczynek, trzeba uważać na oszustów, bo nieprawdziwe oferty i "super okazje" mogą okazać się bardzo kosztowne.
Jak wygląda sytuacja przy polsko-białoruskiej granicy i funkcjonowanie w strefie buforowej? Podlascy samorządowcy i przedsiębiorcy boją się, że turyści przestaną odwiedzać nasz region. - Przyjeżdżajcie, tu jest bezpiecznie - podkreślają.
Polska - podobnie jak większość unijnych krajów - będzie wybierać swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w najbliższą niedzielę (9.06).
Members of the European Parliament będziemy wybierać już 9 czerwca. W Polsce nazywamy ich europarlamentarzystami, eurodeputowanymi lub europosłami. To oni będą nas reprezentować w Parlamencie Europejskim.
W związku z ogólnymi planami zagospodarowania przestrzennego, które muszą powstać w gminach w ciągu dwóch lat działkowcy mogą mieć problem. W Białymstoku dwie trzecie Rodzinnych Ogrodów Działkowych nie ma planów zagospodarowania przestrzennego.
We wtorek, 14 maja uczniowie ósmych klas szkół podstawowych przystąpią do trzydniowego egzaminu na zakończenie szkoły, a już dzień wcześniej rozpocznie się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych. Z pewnością spora grupa ósmoklasistów doskonale wie, gdzie i dlaczego chcą kontynuować naukę, ale nie brakuje też takich osób, które na tym etapie życia nie mają...
Wybory samorządowe definitywnie za nami - w minioną niedzielę zakończyła się druga tura głosownia i teraz pozostaje tylko oczekiwanie na oficjalne zaprzysiężenie nowych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz