Co dalej z Puszczą Białowieską?

10 maja 2018

Sławomir Droń, Adam Kwiatkowski i Jerzy Sirak, fot. Monika Kalicka
Sławomir Droń, Adam Kwiatkowski i Jerzy Sirak, fot. Monika Kalicka

Co dalej z Puszczą Białowieską?

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wydawało się, że po kwietniowym wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości emocje wokół sporu o ochronę Puszczy Białowieskiej powinny opaść, jednak tak się nie stało. Co prawda w Puszczy nie dochodzi już do blokad sprzętu służącego do wycinki drzew, bo harvestery odjechały - to jednak aktywiści organizacji ekologicznych nadal pozostają na posterunkach obawiając się dalszych działań leśników. Głosy protestu docierają też od lokalnych samorządowców, którzy czują się pomijani w dyskusji o przyszłości puszczańskich regionów. A jednocześnie resort środowiska i leśnicy zapewniają, że postanowienie trybunału będzie respektowane i puszcza będzie chroniona. Co dalej z Puszczą Białowieską?


Goście Ryszarda Minko:

Adam Kwiatkowski - naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

Sławomir Droń - mieszkaniec Białowieży z Koalicji dla Puszczy

Jerzy Sirak - burmistrz HajnówkiProwadzący:

Andrzej Bajguz
Marek Gąsiorowski
Olga Gordiejew
Adam Janczewski
Ryszard Minko
Lech Pilarski
Iza Serafin
Dorota Sokołowska
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Sprawa dzików

Ogromne zamieszanie w sprawie dzików - ruszyły odstrzały terytorialne, a to jak są prowadzone wzbudza wiele zastrzeżeń.Czy rady osiedli są w Białymstoku potrzebne?

Ponownie zaczęły działać w Białymstoku w 2016 roku - po 10 latach przerwy. Wraz z końcem kadencji rady miasta skończyła się też ich kadencja.Polityczne wydarzenia rozpoczynającego się roku

Przed nami dwie ważne kampanie – wybory do parlamentów: europejskiego i polskiego.Czy chętnie pomagamy innym - nie tylko od święta?

Podobno pomaganie innym ludziom jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka. Pomaganie wprowadza w dobry humor, poprawia samopoczucie i wzmaga wiarę we własne możliwości. Czas około świąteczny wywołuje ten temat, bo wielu z nas właśnie takie okazje mobilizują do pomagania.Czy cudzoziemcy chcą pracować w Podlaskiem?

W Podlaskiem spadła liczba legalnie zatrudnionych cudzoziemców. Wyjeżdżają przede wszystkim Ukraińcy, za to pojawiają się pracownicy z odległych stron świata. Czy to chwilowy trend? A może zapowiedź dużej zmiany na rynku pracy?Sytuacja w Radzie Miasta Białegostoku

Po ostatnich wyborach, kiedy PiS utracił większość w Radzie Miasta Białegostoku, przeciąga się ukonstytuowanie się komisji i wybór wiceprzewodniczącego.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok