Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Skarga mieszkańców gminy Supraśl przed WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zajmie się skargą zbuntowanych mieszkańców gminy Supraśl.
Grupa, która domaga się utworzenia nowej gminy uważa, że radni Supraśla nie powinni byli odrzucać wniosku o przeprowadzenie w tej sprawie referendum. Podanie odrzucono, ponieważ, zdaniem supraskich radnych, miało braki formalne.
Na listach z podpisami nie było pytania referendalnego. Ponadto infromacja o referendum nie była - według radnych - należycie przekazana mieszkańcom.
Grupa mieszkańców Grabówki od dłuższego czasu walczy o odłączenie od gminy Supraśl. Chcą stworzyć nową gminę, bo - jak podkreślają - ich potrzeby są tu pomijane. Dlatego złożyli wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie. Ich pismo jednak odrzucono, i stało się tak już drugi raz. Czy słusznie? - to rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny. Rozprawa 3 grudnia. (js/mk)
Zobacz też:
Region: Odrzucenie wniosku o referendum ws. gminy Grabówka