Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Rozstrzygnięcie "Inicjatywy Społecznej Roku"

Białystok: Rozstrzygnięcie "Inicjatywy Społecznej Roku"

24.04.2014, 20:04, akt. 20:04

Rozstrzygnięcie Konkursu "Inicjatywa Społeczna Roku 2013", fot. Podlaski Urząd Wojewódzki
Rozstrzygnięcie Konkursu "Inicjatywa Społeczna Roku 2013", fot. Podlaski Urząd Wojewódzki


0:00
0:00
Rozstrzygnięcie Konkursu "Inicjatywa Społeczna Roku 2013" - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Najaktywniejsi społecznicy odebrali w czwartek (24.04) w Białymstoku nagrody w konkursie Inicjatywa Społeczna Roku 2013.

Symboliczne statuetki zapalonych żarówek wręczył m.in. pomysłodawca akcji wojewoda podlaski Maciej Żywno. To on ustanowił pięć lat temu konkurs promujący tych, którzy aktywnie działają w swoim lokalnym środowisku na rzecz innych.

Do konkursu można zgłaszać inicjatywy w 4 blokach tematycznych: inicjatywy edukacyjne i sportowe, na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego, z zakresu polityki społecznej i na rzecz ochrony środowiska. W tym roku zgłoszono ich 50.

Laureaci konkurs "Inicjatywa Społeczna Roku 2013"

1. GRAND PRIX konkursu. Jest to nagroda za inicjatywę, która uzyskała wysoką punktację i wpisuje się we wszystkie bloki tematyczne. Otrzymało ją Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie za inicjatywę "Węglowa - Społeczna Koncepcja"

2. W kategorii Inicjatywy edukacyjne i sportowe zwycięzcą jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej im. Księdza Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie za inicjatywy "Młodzieżowe Media Obywatelskie - zwierciadłem świadomego, aktywnego obywatela" i "Podlaska Multikoalicja"

W tej samej kategorii kapituła konkursowa przyznała również wyróżnienie, które otrzymał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "GIM - NET" w Mońkach za inicjatywę "XII Wiosenne Biegi Uliczne - Mońki 2013"

3. W kategorii Inicjatywy na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego jest dwóch zwycięzców ex aequo: Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego za Festiwal Rock na Bagnie 2013 oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael za Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk"

4. W kategorii Inicjatyw z zakresu polityki społecznej zwyciężyło Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej "Teatr TrzyRzecze" za projekt "Zamaluj zło" - Przeciwdziałanie ksenofobicznym i rasistowskim incydentom w Białymstoku: akcja katalogowania przez mieszkańców znaków nienawiści pojawiających się w przestrzeni publicznej, happeningi i akcje informacyjne

W tej kategorii kapituła konkursowa przyznała również wyróżnienie. Otrzymuje je Stowarzyszenie Akademia Plus 50 za inicjatywę Centrum Seniora - Program Edukacji Osób Po 60. Roku Życia w Białymstoku

5. W kategorii Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska zwycięzcą jest Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie za inicjatywę "Godzina dla ekologii".

(js/wsz, zmj)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok

Zobacz też:
Region: V edycja konkursu Inicjatywa Społeczna Roku


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok