Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Związkowcy wsparli Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej"

Białystok: Związkowcy wsparli Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej"

28.01.2015, 14:15, akt. 14:15

Związkowcy wsparli Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej", 2015.01.28, foto W.Szubzda
Związkowcy wsparli Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej", 2015.01.28, foto W.Szubzda

To niewielka kwota w skali potrzeb, ale liczy się każda złotówka. 2 tysiące złotych trafiło na konto białostockiego Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej". Pieniądze zebrali związkowcy zrzeszeni w Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i pracownicy szpitala w Choroszczy.

"W ten sposób chcieliśmy pomóc w działalności hospicjum" - mówi przewodniczący Federacji - Eugeniusz Muszyc. Jednocześnie związkowcy wystosowali apel o przekazywanie 1% podatku na rzecz tegoż hospicjum.

W placówce jest teraz 60 łóżek. Tylko w ubiegłym roku przyjęto tam ponad pół tysiąca chorych, a chętnych było ponad 740. Działalność placówki częściowo finansuje NFZ, ale wiele pieniędzy pochodzi od darczyńców. Dzienny koszt utrzymania jednej osoby to 210 zł. W codziennej pracy pomagają lekarze - wolontariusze i pielęgniarki. Wsparcie finansowe przekazują też rodziny chorych i ludzie dobrej woli - mówi dyrektor hospicjum dr Ta­de­usz Bo­row­ski-Besz­ta.

W hospicjum przebywają głównie osoby z Białegostoku, ale są też osoby z innych części województwa podlaskiego. Na przyjęcie czeka się ok. 2-3 tygodni. Nowa siedziba hospicjum przy ul. Sobieskiego w Białymstoku powstała wyłącznie dzięki darowiznom. (wsz/js)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok