Radio Białystok | Wiadomości | Region: 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [zdjęcia]

Region: 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [zdjęcia]

10.01.2016, 16:03, akt. 16:03

24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda
24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda


0:00
0:00
Z uczestnikami i wolontariuszami 24. finału WOŚP rozmawia Joanna Sikora | Pobierz plik.


0:00
0:00
WOŚP w Augustowie - relacja Renaty Metelickiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
W Łomży można wrzucić datek do puszki w zamian za przejażdżkę terenowym wozem - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Pokazy ratownictwa w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Pociągiem do finału WOŚP - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


0:00
0:00
WOŚP w Łomży w relacji Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
W niedzielę 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W niedzielę 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na ratowanie życia dzieci i godną opiekę seniorów.

Na ulice polskich miast z puszkami wyszło 120 tysięcy wolontariuszy. Tegoroczne hasło orkiestry brzmi "Mierzymy wysoko".

Białystok

W stolicy Podlasia będzie kwestować blisko 400 wolontariuszy - mówi szefowa sztabu Magda Juchnowicz. Kwestujących można spotkać na ulicach miasta już od rana. O 10:30 z dworca PKP do Walił i Sokola odjechał orkiestrowy pociąg.

W południe na Rynku Kościuszki rozpoczął się koncert. Przed światełkiem do nieba, które rozbłyśnie o 19:30, zagrają Czerwone Gitary.

O godz. 14:00 w Galerii Jurowiecka rozpoczęły się pokazy tańca, orkiestrowe koncerty odbędą się też w Zmianie Klimatu. Zbiórka toczy się też w internecie - na wirtualnych aukcjach wylicytować można m.in. statuetki zeskanowanych w 3D piłkarzy Jagiellonii.

Plan występów i pokazów w Białymstoku na Rynku Kościuszki tuż obok pomnika Marszałka:

Stoisko Air Soft Gun, stoisko Politechniki Białostockiej, krwiobus, pojazd opancerzony, jacht, wozy policyjny oraz strażacki, a także pogotowie ratunkowe.

14:00 - 14:30 Salsation
14:45 Pokaz szkolenia psów OSP Pieczurki
15:00 Podlaski Klub Morsów w basenie!
17:30 Pokaz Fire Show
18:00 - 20:00 Malowanie światłem (park Planty, Bulwar Kościałkowskiego, obok rzeźby psa Kawelina)

Na scenie głównej 24 Finału WOŚP w Białymstoku wystąpią:

12:00 BSP Jerzego Tomzika
12:45 Delusion
13:30 The Black Sheep
14:15 The BL Blues Band
15:00 Jakub Łysejko
15:40 Studio tańca Top 10
16:05 Roki
16:45 Studio tańca Top 10
17:10 Cira
17:55 Czerwone Gitary
19:30 Światełko do Nieba
19:45 Effect
20:55 Studio tańca Top 10
21:20 Fahrenheit
22:15 With All Your Strength

Suwałki

Koncerty, licytacje i kurs pierwszej pomocy to tylko część atrakcji przygotowanych na finał WOŚP przez suwalski sztab orkiestry. Chociaż w tym roku nie będzie światełka do nieba, to jak podkreśla szef sztabu Karol Świerzbin, ciekawych propozycji tego dnia nie zabraknie. Wiele z nich odbędzie się w Laboratorium Symulacji Medycznych, które działa w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym.

To m.in. "przejażdżka" symulatorem ambulansu, najnowocześniejszym tego typu sprzętem w całej Europie. Chętni mieli szansę zwiedzić także Laboratorium Chemiczne oraz Multimedialne, a także wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy, na profesjonalnych fantomach.

Na licytacje w Suwalskim Ośrodku Kultury trafiły m.in. cenne grafiki, płyty i maskotka Pogodnych Suwałk z autografem Jurka Owsiaka. Można będzie także na aukcji wygrać szansę nadania własnego imienia Sali konferencyjnej Parku Naukowo – Technologicznego. Ma to być nowa orkiestrowa tradycja - wyjaśnia Karol Świerzbin.

W programie suwalskiego finału były też m.in. pokaz elektronicznej deskorolki, występy zespołów Beciaki oraz Dance Zone a także warsztaty Zumby. W Suwalskim Ośrodku Kultury zaplanowano m.in. spektakl WĄŻ w wykonaniu Teatru Mikrus, zabawy plastyczne w patio ośrodka oraz koncert zespołu Susz. W niedzielę (10.01), na ulice Suwałk wyszło około 200 wolontariuszy.

Łomża

W Łomży od godz. 8:00 kwestuje setka wolontariuszy na ulicach miasta, ale także okolicznych miejscowości - Piątnicy, Jedwabnego i Miastkowa. Jeżdżą także autobusami komunikacji miejskiej. Spotkać można ich będzie wszędzie, ale najłatwiej wrzucić datek do puszki w galerii handlowej, gdzie o godz. 10:00 rozpoczął się łomżyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty kolejnych zespołów prezentujących niemal wszystkie gatunki muzyki, przeplatane będą licytacjami, na których - poza gadżetami WOŚP i przedmiotami ofiarowanymi przez darczyńców - można będzie wygrać m.in. ręcznie wykonaną lalkę "WOŚPiankę".

Wolontariusze przygotowali też na miejscu liczne atrakcje dla starszych i młodszych odwiedzających, m.in. malowanie twarzy i pokazy ratownictwa. Na torze crossowym w Piątnicy od 10:00 do 15:00 można było, w zamian za datek, przejechać się samochodem terenowym. Na podobnych zasadach można skorzystać z jednej tercji na lodowisku przy ul. Katyńskiej, a w Parku Wodnym datek do orkiestrowej puszki można będzie wrzucić nawet pod wodą, podczas nurkowania.

Zbiórka prowadzona jest także w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas "Muzycznego popołudnia" od godz. 12:00.

Suchowola

W Suchowoli sztab działa przy Zespole Szkół. Wolontariusze - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają pieniądze także w Chodorówce i Sztabinie. Na 17:00 w kinie "Kometa" zaplanowali występy i pokazy taneczne, wokalne i kabaretowe. Wystąpią m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespoły tańca ludowego i nowoczesnego, zespół Bez Nazwy. Będzie też licytacja gadżetów orkiestrowych. Światełko do nieba zabłyśnie o 20:00. (js, k, ad/js, lep)PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok