Radio Białystok | Wiadomości | Student z Białegostoku Petros Psyllos nagrodzony na targach w USA

Student z Białegostoku Petros Psyllos nagrodzony na targach w USA

10.06.2016, 17:57, akt. 17:57

Źródło fot. Politechnika Białostocka
Źródło fot. Politechnika Białostocka

Student z Białegostoku Petros Psyllos obsypany nagrodami na Targach INPEX w Centrum Kongresowym Monroeville koło Pittsburgha w Pensylwanii w USA. To wydarzenie, na którym od lat wynalazcy z ponad 50 krajów prezentują swoje projekty.

Student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej przedstawił projekt MATIA - mobilne urządzenie służące do opisywania świata przy pomocy słów, muzyki i bodźców dotykowych, przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących. Studentowi na targach towarzyszył jego mentor - dr Jerzy Sienkiewicz.

System MATIA zyskał uznanie kilku gremiów, które przyznawały nagrody i wyróżnienia na Targach. Petros Psyllos za swój projekt otrzymał: Złoty medal targów Inpex, nagrodę specjalną Golden Star Award, nagrodę od chińskiego stowarzyszenia innowacji, oraz nagrodę specjalną od Polskiej Akademii Nauk - Instytutu Genetyki.

Udział białostockiego studenta w targach możliwy był dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu "Najlepsi z najlepszych!". Petros Psyllos jest również stypendystą programu Odkrywcy Diamentów prowadzonego przez Politechnikę Białostocką i firmy północno-wschodniej Polski. (eb, Politechnika Białostocka/wsz)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok