Radio Białystok | Wiadomości | Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych spotkali się z wiceministrem MSWiA

Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych spotkali się z wiceministrem MSWiA

autor: Adam Janczewski

20.03.2017, 17:10, akt. 18:06

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński spotkał się w Białymstoku z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. Rozmawiał z nimi m.in. o programie modernizacji służb mundurowych, czy emeryturach funkcjonariuszy.

Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych z wiceministrem MSWiA J. Zielińskim, fot. Adam Janczewski
Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych z wiceministrem MSWiA J. Zielińskim, fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych z wiceministrem J. Zielińskim - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wiceszef MSWiA podkreślał na spotkaniu, że przygotowany jest rządowy projekt ustawy wprowadzający pluralizm związkowy w służbach mundurowych.

- Nie ma najmniejszego uzasadnienia, żeby utrzymywać sytuację monopolu. Związek, który już jest - ma prawo do działania, a jeżeli inni funkcjonariusze chcieliby taki związek utworzyć - nie mają możliwości działalności związkowej. To jest nieuczciwe i nierówne - przekonuje Jarosław Zieliński.

Przewodniczący Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej  w Białymstoku Piotr Bazyluk podkreśla, że funkcjonariusze zaniepokojeni byli medialnymi doniesieniami dotyczącymi systemu emerytalnego, jednak minister Zieliński na spotkaniu zdementował te informacje.

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Grzegorz Biziuk uważa, że problemy, które opierają się o związki zawodowe wynikają "z niezrozumienia i nieodpowiedniego przepływu informacji".

Wiceministrer Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński przypomniał mundurowym, że w ramach programu modernizacji planowane są podwyżki wynagrodzeń (od stycznia 2019 roku - 609 zł).

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej służy prawie 2 tysiące funkcjonariuszy. Około połowa z nich należy do związku zawodowego.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Funkcjonariusze SG nagrodzeni za rozpracowanie międzynarodowej grupy przestępczej

20.03.2017, 12:44

Siedmiu funkcjonariuszy operacyjnych Straży Granicznej otrzymało z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji nagrody.


Straż Graniczna rozbiła grupę przerzucającą cudzoziemców do Europy [wideo]

16.03.2017, 07:14

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sześciu członków polsko-rosyjskiej grupy przestępczej podejrzanych o organizowanie oraz przerzut cudzoziemców pochodzących z Zakaukazia, przez Polskę, do krajów Europy Zachodniej - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.


Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali samochód o szacunkowej wartości 300 tys. zł

13.03.2017, 17:06

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej odzyskali luksusowy samochód marki Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 300 tys. zł oraz zatrzymali kierującego skradzionym autem obywatela Litwy.


10 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

11.03.2017, 12:31

Dla wielu młodych ludzi to wciąż atrakcyjna i stabilna praca. 10 nowych funkcjonariuszy złożyło w sobotę (11.03) ślubowanie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku łącznie przyjętych będzie 30 osób.


Acja "SpoKREWnieni służbą" również w Białymstoku

9.03.2017, 13:29

"SpoKREWnieni służbą" - pod tym hasłem służby mundurowe oddają krew w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się 1 marca, w Białymstoku oficjalnie zainaugurował ją w czwartek (9.03) wojewoda podlaski z przedstawicielami policji, straży pożarnej i granicznej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0
fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok