Radio Białystok | Wiadomości | Sylwester miejski w Białymstoku bez fajerwerków

Sylwester miejski w Białymstoku bez fajerwerków

28.11.2017, 19:59, akt. 20:11

Uczestnicy muzycznych programów telewizyjnych bawić będą białostoczan na miejskiej zabawie sylwestrowej przy Ratuszu. Przed białostocką publicznością zaprezentują się m.in. Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski i Lanberry.

Sylwester miejski w Białymstoku, foto: Monika Kalicka
Sylwester miejski w Białymstoku, foto: Monika Kalicka

Na scenie uczestnicy The Voice of Poland


Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21:00. Jako pierwszy wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca siódmej edycji The Voice of Poland. Singlem „Obietnice” stawia pierwsze kroki na polskiej scenie rozrywkowej. Wokalista inspiruje się nie tylko muzyką współczesną, ale także czerpie z lat 80. i 90. XX wieku.

O godz. 22:00 na scenie pojawi się Arek Kłusowski, jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju. Finalista The Voice of Poland ma na koncie ponad 30 nagród muzycznych zdobytych w kraju i za granicą. Jest pomysłodawcą i producentem muzycznego projektu „Tribute to Jantar”. Pisze teksty dla wielu gwiazd rodzimej sceny, m.in. Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, Sound’n’Grace. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

Następnie na białostockiej scenie zaprezentuje się Lanberry (godz. 23:00). To wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, znana publiczności z występów w The Voice of Poland oraz X-Factor. Jej debiutancki singiel „Podpalimy świat” dotarł na pierwsze miejsca list przebojów wielu stacji radiowych. Ma na koncie współpracę z Disneyem. Jej debiutancka płyta inspirowana jest muzyką elektroniczną i brzmieniem lat 80. i 90. Wiosną tego roku artystka otrzymała prestiżowe wyróżnienie ­– Platynową Płytę.


Życzenia noworoczne i pokaz laserów

O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku złoży mieszkańcom życzenia noworoczne. Chwilę później, po raz pierwszy w historii miejskiego sylwestra, będzie można obejrzeć pokaz laserów zamiast fajerwerków.

Oczywiście fajerwerki są bardzo ładne, ale i tak pewnie będzie sporo huku i strzałów, a tego nie lubią nasi mali przyjaciele, więc głównie chodzi tu o psy i koty, które mają bardzo wrażliwy słuch, o wiele bardziej niż ludzie. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt - 

- mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapraszając wszystkich białostoczan wspólne przywitanie Nowego Roku.

Dalszą część sylwestrowej nocy wypełni muzyka, którą zaprezentuje Live Orkiestra (godz. 00.:5.). Cała impreza potrwa do ok. godz. 1:30.

źródło: bialystok.pl | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok