Radio Białystok | Wiadomości | Spotkania z podróżnikami, psie zaprzęgi, czy wioska Eskimosów - to tylko niektóre z atrakcji festiwalu Stacja Pogodne Suwałki

Spotkania z podróżnikami, psie zaprzęgi, czy wioska Eskimosów - to tylko niektóre z atrakcji festiwalu Stacja Pogodne Suwałki

autor: Iza Kosakowska

7.01.2018, 15:05, akt. 18:44

Spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, koncerty, pokaz ratownictwa lodowego, czy przejażdżki psimi zaprzęgami, wszystko po to żeby pokazać uroki zimy. Mimo braku śniegu, na polskim biegunie zimna odbył się dwudniowy (6-7.01) festiwal Stacja Pogodne Suwałki.

Stacja Pogodne Suwałki 2018, fot. Iza Kosakowska
Stacja Pogodne Suwałki 2018, fot. Iza Kosakowska

Stacja Pogodne Suwałki 2018 - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Impreza rozpoczęła się w sobotę (6.01) od "Festiwalu Ludzi Północy". W sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbywały się spotkania z popularnymi podróżnikami. 

Spotkania z Łopacińskim, Cichym i Andruczyk

W festiwalu wzięli udział m.in. Wojciech Łopaciński, który wraz z rodziną odwiedził w ostatnich latach niemal wszystkie kontynenty. Po spotkaniu z nim, był pokaz filmu „Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze” o życiu mieszkańców niewielkiej wioski w przykrytym śniegiem niedostępnym regionie świata. 

Potem uczestnicy wysłuchali opowieści himalaisty Leszka Cichego, który jako pierwszy Polak, zdobył Koronę Ziemi. Można było spróbować regionalnej kuchni zimowej, obejrzeć film dokumentalny „Zjazd”, o ekstremalnym narciarstwie wysokogórskim, a na koniec spotkać się z Zuzanną Andruczyk, suwalczanką która wkrótce wyruszy na swoją czwartą górską wyprawę w ramach projektu zdobycia najwyższych szczytów wszystkich kontynentów.

Wioska Eskimoska, psie zaprzęgi i mecz hokeja

Z kolei w niedzielę (7.01) nad Zalewem Arkadia zorganizowano m.in.: pokaz ratownictwa lodowego, spotkanie klubu morsów, wioskę Eskimosów, przejażdżki psimi zaprzęgami i zimowe biegi. Na lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 11 drużyna Białe Niedźwiedzie spotkała się w towarzyskim meczu hokeja z drużyną Pogodne Suwałki.

Na koniec impreza przeniosła się na Plac Marii Konopnickiej, gdzie o 17:00 w świat cygańskiej muzyki wprowadziła suwalczan Elena Rutkowska z zespołem, prezentując niezwykłe muzyczno-taneczne widowisko. Po koncercie zaplanowano jeszcze „Ostre Cięcie” - czyli spektakularny pokaz rzeźbienia w lodzie wzbogacony ogniem i pirotechniką sceniczną.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Stacja Pogodne Suwałki - weekend zimowych atrakcji [zdjęcia]

8.01.2017, 18:10

Spotkania z podróżnikami, wyścigi psich zaprzęgów, wioska Eskimosów i zabawy na śniegu – to tylko niektóre atrakcje imprezy w Suwałkach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok