Radio Białystok | Wiadomości | Radni powiatu sejneńskiego chcą odwołać starostę

Radni powiatu sejneńskiego chcą odwołać starostę

autor: Marcin Kapuściński

18.04.2018, 12:30, akt. 12:51

Ważą się losy starosty sejneńskiego Piotra Alszki. Radni powiatu uważają, że przypisuje on sobie ich zasługi i nie potrafi z nimi współpracować. Wniosek o jego odwołanie poparło 9 z 15 radnych. To większość niezbędna do tego, aby samorządowiec pożegnał się ze stanowiskiem.

Piotr Alszko, fot. Marcin Kapuściński
Piotr Alszko, fot. Marcin Kapuściński

Radni powiatu sejneńskiego chcą odwołać starostę - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Starosta Piotr Alszko uważa, że takie działania na pół roku przed wyborami to element zbliżającej się szybkimi krokami kampanii wyborczej.

- Nie ciągną się za mną ani sprawy korupcyjne, ani obyczajowe. Przyjmę decyzję radnych i dalej będę pracowała dla dobra powiatu. Nie uważam jednak, że takie zamieszanie w czymkolwiek powiatowi sejneńskiemu pomoże – mówi.

Wniosek o jego odwołanie podpisali jednak również ci, którzy do niedawna go popierali. W czasie dyskusji na komisji rewizyjnej samorządowcy przyznali, że sytuacja trwa od dawna, a do takiego kroku przymierzali się już kilkukrotnie.

- Na spotkaniach wielokrotnie proponowaliśmy staroście zmianę podejścia do radnych, zarządu i sąsiednich samorządów. Obiecywał, że będzie dobrze, ale po miesiącu znów jednak było to samo. W końcu sam przyznawał, że tej współpracy nie ma - opowiada Józef Chmielewski, przewodniczący komisji.

Starosta Alszko dziwi się jednak takim zastrzeżeniom. Przez ostatnie trzy lata radni zwykle jednogłośnie udzielali mu absolutorium i popierali proponowane przez niego plany budżetowe. Dlatego nie rozumie dlaczego pół roku przed wyborami chcą jego odwołania.

- W grudniu wszyscy poparli zaproponowany budżet. Minęły trzy miesiące i okazuje się, że radni mają wobec mnie tyle zastrzeżeń – odpowiada samorządowiec.

Decyzję o dalszych losach Piotra Alszki zapadną na majowej sesji. Największe szanse na zajęcie jego stanowiska ma Ryszard Grzybowski. Obecny przewodniczący rady starostą sejneńskim był w latach 2006-2012.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ważą się losy sejneńskiej podstrefy SSSE

10.04.2018, 16:24

Firmy, które zgłosiły się do przetargu na uzbrojenie terenu inwestycyjnego, po raz drugi przedstawiły oferty znacznie przekraczające możliwości miejskiego budżetu.


Władze Sejn przygotowują ankietę, by sprawdzić ilu mieszkańców chce podłączenia do gazociągu

18.03.2018, 15:21

Za trzy lata domy i miejskie instytucje w Raczkach mogą być ogrzewane piecami na gaz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok