Radio Białystok | Wiadomości | Wicepremier Beata Szydło odwiedziła Łomżę

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła Łomżę

11.10.2018, 16:54, akt. 18:31

Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu, ponieważ rządowi potrzebni są partnerzy w samorządach do realizacji przygotowanych programów - mówiła w czwartek (11.10) w Łomży wicepremier Beata Szydło.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim, łomżyńskimi parlamentarzystami PiS Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim oraz wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim wicepremier wspierała podczas spotkania na łomżyńskim Starym Rynku kandydatkę PiS w wyborach na prezydenta Łomży Agnieszkę Muzyk. Muzyk była do maja wiceprezydentem Łomży.

Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu. Rząd przygotował bardzo wiele programów, projektów, które są kierowane właśnie do samorządów. Potrzebujemy w samorządzie partnera, tych ludzi, którzy będą chcieli korzystać z tych programów, będą chcieli aplikować do różnych projektów - i społecznych, i infrastrukturalnych, i inwestycyjnych - które będą później tutaj realizowane u państwa w Łomży, w waszym powiecie, w waszym województwie. 

- mówiła Beata Szydło

Podkreślała, że nadchodzące wybory samorządowe powinny być dla każdego momentem "mocno refleksyjnym i ważnym", gdyż będą w nich wybierani ludzie, którzy przez najbliższych pięć lat będą w imieniu mieszkańców "myśleli, planowali, działali na rzecz rozwoju" małych ojczyzn. "I ważne jest to, żeby to byli ludzie, którzy chcą z państwem współpracować, chcą z państwem rozmawiać, służyć wam po prostu" - mówiła wicepremier.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Łomży

11.10.2018, 11:08

Prawie 526 mln zł będzie kosztował projekt i budowa zasadniczej części obwodnicy Łomży, czyli 13-kilometrowego odcinka od węzła Łomża - Zachód do węzła Kolno przyszłej trasy S61 Via Baltica. W czwartek (11.10) w Łomży z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę w tej sprawie.


W Łomży obradował Sejmik Województwa Podlaskiego

9.10.2018, 15:59

To była sesja uroczysta i okolicznościowa, ale z jednym punktem merytorycznym - w Łomży obradował Sejmik Województwa Podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok