Radio Białystok | Wiadomości | Jest zgoda na odstrzał bobrów w Suwałkach

Jest zgoda na odstrzał bobrów w Suwałkach

12.01.2019, 08:06, akt. 09:00

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała zgodę na odstrzał do 10 bobrów z Zalewu Arkadia - zbiornika znajdującego się niemal w centrum Suwałk. Bobrów w tym miejscu jest zbyt dużo i wyrządzają szkody.

fotolia.com
fotolia.com

Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który zarządza zalewem, od wielu miesięcy żyjące w Arkadii bobry niszczą obiekt.

Są same problemy z bobrami, ich populacja się zwiększyła. Wchodzą na wyspę i pozwalają sobie za dużo, niszczą też drzewa, które zasadzamy, by teren był atrakcyjny

- powiedział dyrektor OSiR Waldemar Borysewicz.

Regionalna Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku Beata Bezubik poinformowała, że dyrekcja wydała pozwolenie na odstrzał do 10 bobrów w tym akwenie. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że bobry ścinają drzewa, niszczą skarpy i podkopują chodniki.

Jest ich tak dużo, że pojawiają się w miastach, nie boją się ludzi i powodują zniszczenia

- powiedziała Beata Bezubik.

RDOŚ w Białymstoku wyznaczył firmę, która ma dokonać odstrzału i wyznaczył termin realizacji zadania do 31 marca.

Zalew Arkadia zasilany jest przez rzekę Czarna Hańcza. Ma 700 metrów długości i 400 metrów szerokości. Najgłębsze miejsce ma 5,5 metra.

Nad zalewem w sezonie wypoczywają tysiące ludzi. Teren służy mieszkańcom miasta jako miejsce plażowania, połowu ryb i rekreacji. Niedawno miasto zagospodarowało wyspę, która znajduje się na środku akwenu. Do wsypy prowadzi specjalny pomost.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


W styczniu ma się rozpocząć masowy odstrzał dzików

10.01.2019, 09:32

Zgodnie z zaleceniami Głównego Lekarza Weterynarii w celu walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń, w trzy styczniowe weekendy w ośmiu województwach mają się odbyć masowe polowania na dziki.


Po długiej i ciepłej jesieni białowieskie żubry niechętnie wychodzą z lasu

19.12.2018, 07:16

Zwykle o tej porze roku wychodziły na pola i paśniki - teraz w większości wciąż żyją w lesie. Białowieskie żubry - w porównaniu z poprzednimi latami - znacznie zmieniły swoje zwyczaje.


Naukowcy za parkiem narodowym w całej Puszczy Białowieskiej, ale otwartym na ludzi

16.12.2018, 15:58

Objęcie parkiem narodowym całej polskiej części Puszczy Białowieskiej, ale tak by park był otwarty na ludzi i służył rozwojowi lokalnej społeczności postuluje grupa naukowców badających puszczę. Koncepcję wysłano do najwyższych władz w Polsce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok