Radio Białystok | Wiadomości | Będzie skaner na przejściu granicznym w Bierestowicy na Białorusi

Będzie skaner na przejściu granicznym w Bierestowicy na Białorusi

18.06.2019, 13:53, akt. 14:14

Białoruś otrzyma wsparcie Unii Europejskiej w wysokości 4 milionów euro. Środki te mają być przeznaczone na zainstalowanie skanera i budowę towarzyszącej mu infrastruktury na przejściu granicznym Bierestowica - po polskiej strony Bobrowniki - w obwodzie grodzieńskim.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Uruchomienie skanera na przejściu granicznym w Bierestowicy pozwoli skrócić czas kontroli pojazdu do 10-15 minut. Tradycyjne ręczne sprawdzanie samochodu zajmuje niekiedy 8 godzin.


Od początku roku na przejściach granicznych podlegających grodzieńskiemu regionalnemu urzędowi celnemu wykryto ponad 600 naruszeń prawa na sumę dwóch milionów siedmiuset tysięcy rubli, czyli pięciu milionów złotych.


Nowy aparat rentgenowski na przejściu w Bierestowicy nie tylko ułatwi pracę białoruskim celnikom, ale również zapewni lepsze warunki kierowcom. Otrzymają oni do dyspozycji pomieszczenie, w którym będą mogli przebywać w czasie skanowania pojazdów. 

źródło: IAR | red: mag, maj

ZOBACZ TEŻ:


18,5 mln zł będzie kosztował skaner do prześwietlania pociągów towarowych w Kuźnicy

16.05.2019, 12:58

Prawie 18,5 mln zł będzie kosztował skaner do prześwietlania pociągów towarowych przekraczających granicę polsko-białoruską przez przejście Kuźnica-Grodno. Trwają prace budowlane, a urządzenie, które powstaje pomiędzy granicą i miejscowością Kuźnica, będzie gotowe w październiku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok