Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczyna się kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" - do akcji włączył się 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy

Rozpoczyna się kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" - do akcji włączył się 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy

autor: Wojciech Szubzda

2.07.2019, 13:32, akt. 14:48

To okazja to poznania specyfiki tej służby i podjęcia decyzji o wstąpieniu do armii.

Rozpoczyna się kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" - do akcji włączył się 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, fot. Wojciech Szubzda
Rozpoczyna się kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" - do akcji włączył się 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, fot. Wojciech Szubzda

Rozpoczyna się kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Chętni będą mogli odwiedzić jednostki wojskowe

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kampanię "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". W wybrane soboty w wakacje chętni będą mogli odwiedzić jednostki wojskowe. Do akcji włączył się m.in. 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy.

Koszary jednostki będą otwarte 10 sierpnia - mówi dowódca jednostki pułkownik Rafał Lis.


Będzie można obejrzeć sprzęt który jest na wyposażeniu 18. BPR, będzie można wziąć udział w szkoleniu ogniowym - może nie amunicją ostrą, ale za pomocą symulatorów będzie to szkolenie organizowane. Chętni będą mogli również przejechać się wozami bojowymi, wziąć udział w mustrze czy zajęciach z topografii

- wylicza pułkownik Rafał Lis.


Do akcji zgłaszać się mogą dorosłe osoby o dobrym stanie zdrowia - mówi Wojskowy Komendant Uzupełnień w Białymstoku podpułkownik Dariusz Szorc.


- Dla wszystkich kandydatów wojsko stawia wysoką poprzeczkę. Chcemy pozyskać do służby wojskowej jak najlepszych kandydatów - mówi podpułkownik Dariusz Szorc.


Chętni będą mogli zgłaszać się przez internet już w tym tygodniu. Szczegóły będą na stronie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Ta jednostka przeszkoli maksymalnie 100 osób

- W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień - napisał resort obrony w komunikacie.


Zainteresowani będą mogli m.in. wziąć udział w zajęciach w terenie


Zajęcia będą trwały od 10:00 do ok. 19:00. W tym czasie, w zależności od jednostki, zainteresowani będą mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych, będą się też uczyli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak poinformowało MON, w dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdą się informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych i najmłodszej placówki edukacyjnej - Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie, w którym nauka rozpocznie się we wrześniu br.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przed pomnikiem AK uczczono 75. rocznicę akcji "Burza"

1.07.2019, 14:44

Apelem pamięci w asyście wojskowej, salwą honorową i złożeniem kwiatów przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej uczczono w poniedziałek (1.07) w Białymstoku 75. rocznicę akcji "Burza".


W białostockim Muzeum Wojska możemy podziwiać historyczne "Zabawki militarne" [zdjęcia]

26.06.2019, 15:49

Ta wystawa przełamuje stereotypowe myślenie o muzeum, jako miejscu tylko do oglądania.


Kilkadziesiąt grup rekonstrukcyjnych na podlaskim pikniku militarnym "Misja Wschód" [zdjęcia, wideo]

22.06.2019, 11:37

Prawie 60 grup rekonstrukcyjnych z kraju i zagranicy bierze udział w 9. Podlaskim Pikniku Militarnym "Misja Wschód" w Ogrodniczkach k. Białegostoku. Można zobaczyć tam umundurowanie i wyposażenie wojskowe z różnych epok, od czasów Słowian do armii współczesnej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok