Radio Białystok | Wiadomości | Kapitalna gra i historyczne zwycięstwo w Plus Lidze Ślepska Malow Suwałki 3:1 z Asseco Resovią

autor: Jerzy Kułakowski, Robert Bońkowski

30.10.2019, 03:07, akt. 31.10.2019, 06:50

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali w środę (30.10) pierwszy historyczny mecz w ekstraklasie. Na inaugurację mierzyli się się na wyjeździe z 7-krotnym mistrzem Polski - Asseco Resovią. Suwalczanie wygrali mecz 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:22).

Asseco Resovia Rzeszów - MKS Ślepsk Malow Suwałki, 30.10.2019, fot. Jerzy Kułakowski

0:00
0:00
Kapitalna gra i historyczne zwycięstwo w Plus Lidze Ślepska Malow Suwałki 3:1 z Asseco Resovią - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Jerzy Kułakowski podsumowuje mecz Asseco Resovia - Ślepsk Malow Suwałki | Pobierz plik.

0:00
0:00
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zadebiutują w ekstraklasie - przedmeczowa relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

I set z nieznaczną przewagą gospodarzy

Początek meczu drużyna z Suwałk nie mogła zaliczyć do udanych. Po wymianie punktów przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze. W początkowej fazie meczu miała miejsce także kuriozalna sytuacja, trener Ślepska Andrzej Kowal złapał w ręce piłkę, do której podbiegał zawodnik z Rzeszowa. Sędzia wówczas zgodnie z zasadami gry przyznał punkt gospodarzom.

Asseco Resovia z każdą kolejną zagrywką wykorzystywała błędy siatkarzy z Suwałk i zdobywała kolejne punkty.

Siatkarze z Suwałk zniwelowali nieco przewagę Asseco Resovii w dalszej części meczu. Do zagrywki podszedł Bartłomiej Bołądź, który pomógł zespołowi odrobić kilka punktów. Wtedy czas wziął były reprezentant Polski, a obecnie trener Resovii Piotr Gruszka.

Rzeszowianie po przerwie ponownie przejęli inicjatywę w meczu. Po serii zdobytych punktów przez gospodarzy meczu, szczęście odwróciło się w stronę Ślepska. Suwalczanie odrobili kilka ważnych "oczek" i doprowadzili do wyniku bliskiego remisu (22:21). Ostatecznie to jednak gospodarze wyszli z opresji i wygrali pierwszego seta 25:23

Pierwszy wygrany set Ślepska Malow Suwałki w historii Plus Ligi

Pierwsze piłki w II secie lepiej grali zawodnicy Asseco Resovii. Prowadzili 7:5. Na zagrywkę wszedł wówczas Tuaniga z MKS-u Ślepsk Malow Suwałki i dwukrotnie popisał się asem serwisowym. Chwilę później goście objęli pierwszy raz w meczu prowadzenie 8:7.

Z każdą kolejną piłką goście z Suwałk coraz lepiej rozgrywali swoje akcje oraz popisywali się dobrymi zagrywkami. Suwalczanie zaczęli w meczu przejmować inicjatywę.

Koncertowa gra Ślepska, asy serwisowe, obronione zagrywki Asseco Resovii i w II secie suwalczanie wyszli na zdecydowane prowadzenie. Jednym z najbardziej wyróżniających się siatkarzy z Suwałk był Amerykanin Tuaniga.

Ślepsk nie wypuścił tej bardzo dobrej okazji do wygrania pierwszego seta w historii w Plus Lidze. Odebrana zagrywka gospodarzy i pewny atak siatkarzy z Suwałk zakończył II seta, którego Ślepsk Malow Suwałki wygrał 25:17.

Kapitalna gra i wygrany drugi set Ślepska

Siatkarze Ślepska po wygraniu II seta wyszli na parkiet pewni siebie i zaskakując gospodarzy objęli w tym secie zdecydowane prowadzenie 6:2.

Po wykorzystanej przerwie przez trenera gospodarzy, Resovia odrobiła kilka punktów, lecz siatkarze z Suwałk nie byli dłużni rywalom. Zespoły zaczęły grać "punkt za punkt".

Im bliżej końca seta, tym przewagę zaczęli zyskiwać suwalczanie. Ślepsk po udanych blokach oraz asach serwisowych wyszedł na prowadzenie 19:13.

Suwalczanie nie wypuścili z rąk tak wysokiego prowadzenia i asem serwisowym wygrali III seta 25:16. Ślepsk Malow Suwałki rozmontował obronę 7-krotnego mistrza Polski, czym sprawił nie lada niespodziankę.

Czwarty set dla Suwałk i pierwsze zwycięstwo w historii

IV set rozpoczął się również lepiej dla gości z Podlaskiego, którzy prowadzili dwoma punktami. Po kilku słabszych rozegraniach akcji do wyrównania doprowadzili gospodarze z Rzeszowa, by chwilę później prowadzić 6:5. Zespoły prowadziły wyrównaną grę.

Taki stan rzeczy trwał do momentu zdobycia 15 punktu przez Asseco Resovię. Wówczas Ślepsk przeprowadził 3 bardzo dobre akcje i objął dwupunktowe prowadzenie.

Kolejne akcje i bardzo dobre wykończenie Amerykanina Tuanigi sprawiło, że Ślepsk Malow Suwałki wszedł w decydujący moment IV seta z trzypunktowym prowadzeniem 20:17.

Suwalczanie po raz trzeci w tym meczu nie wypuścili wysokiego prowadzenia i pokonali Asseco Resovię 25:22.

Tym samym zespół Ślepska odniósł swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w siatkarskiej Plus Lidze.

Zawodnikiem meczu został wybrany siatkarz gości - Nicolas Szerszeń.

Asseco Resovia: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Marcin Komenda, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal, Damian Schulz - Luke Peery (libero) –  Kawika Shoji, Zbigniew Bartman, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek.

Ślepsk Malow: Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Łukasz Rudziewicz, Jakub Rohnnka, Josua Tauniga - Paweł Filipowicz (libero) – Adrian Stańczak, Wojciech Siek, Kamil Skrzypkowski.

| red: wsz, sk, rbon

- Musimy bić się z każdym, nawet z tym najlepszym, więc do Rzeszowa jedziemy po zwycięstwo - mówi Andrzej Kowal.

Robotnicy opuścili budowę hali widowisko-sportowej w Suwałkach

21.10.2019, 09:37

Obiekt jest niemal gotowy. W miniony piątek (18.10) trwały tam ostatnie prace porządkowe.

Joshua Tuaniga po raz pierwszy w barwach suwalskiego Ślepska-Malowu wystąpi jeszcze w tym tygodniu

16.10.2019, 10:37

Jutro (17.10) i w piątek siatkarze Ślepska-Malowu Suwałki rozegrają mecze sparingowe z Berlin Recycling Volleys — mistrzem Niemiec.

Czy Ślepsk Malow zagra swój pierwszy mecz we własnej hali 10 listopada?

4.10.2019, 13:24

Choć budowa ma być zakończona pod koniec przyszłego tygodnia, wcale nie jest to takie pewne.