Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura w Białymstoku kończy postępowanie sprawdzające dot. domniemanego zaniżania podatków przez szefa NIK

Prokuratura w Białymstoku kończy postępowanie sprawdzające dot. domniemanego zaniżania podatków przez szefa NIK

autor: Ryszard Minko

8.11.2019, 16:28, akt. 16:42

Za kilka dni musi zapaść decyzja, czy po zawiadomieniu posłów Platformy Obywatelskiej prokuratura rozpocznie śledztwo czy umorzy postępowanie w tej sprawie – mówi prokurator Marcin Faszcza z prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Prokuratura Regionalna w Białymstoku kończy postępowanie sprawdzające dotyczące domniemanego zaniżania podatków przez szefa Najwyżej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Prokurator ujawnia jedynie, ze postępowanie prowadzone jest w oparciu o dwa artykuły kodeksu karnego skarbowego oraz kodeksu karnego. Dotyczą one potencjalnego zaniżania podatków, potocznie zwanego oszustwem podatkowym oraz składania fałszywych oświadczeń majątkowych. Marcin Faszcza dodaje, ze wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka zawiadamiający nie stawił się w prokuraturze. Nie wypływa to jednak na bieg terminu do podjęcia decyzji o dalszym losie postępowania, która musi zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez szefa NIK dotyczy między innymi podejrzenia zaniżania zysków z wynajmu kamienicy w Krakowie, w której jak ujawnili reporterzy "Superwizjera" miał działać hotel na godziny.


| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Białostocka prokuratura zawiesiła śledztwo ws. byłej dyrektor szkoły w Fastach

7.11.2019, 15:34

Była już dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Fastach Barbara M. podejrzana jest m.in. o przywłaszczanie pieniędzy rodziców uczniów i korupcję. Łapówek miała żądać od nauczycieli - głównie z zamian za możliwość zachowania pracy. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Niedawno jednak śledztwo zawieszono.


Białostocki sąd obniżył karę wobec kierowcy ciężarówki, który śmiertelnie potrącił rowerzystę

30.10.2019, 20:51

Rok więzienia - to prawomocny wyrok wobec kierowcy ciężarówki, który spowodował śmiertelny wypadek na drodze Białystok-Łapy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok