Radio Białystok | Wiadomości | Wydział Elektryczny PB uczy już 70 lat

Wydział Elektryczny PB uczy już 70 lat

autor: Edyta Wołosik

7.02.2020, 21:09, akt. 21:52

To jeden z dwóch najstarszych wydziałów Politechniki Białostockiej. Studiuje na nim najmniej kobiet. Wydział Elektryczny tej uczelni świętuje 70-lecie.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Wydział Elektryczny PB uczy już 70 lat - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pierwsi absolwenci - a było ich wówczas 28 - ukończyli naukę w 1954 roku. Obecnie w trybie dziennym i stacjonarnym na wydziale studiuje ponad 800 osób.

Na kierunku Elektronika i telekomunikacja uczy się Piotr Klepacki. Jak mówi, "pozwala to na ukierunkowanie się w dowolnej dziedzinie, zarówno w telekomunikacji, czyli wszystkim, co wiąże się z obsługą sieci np. internetowych, po różnego rodzaju specjalizacje badawcze". - Dlatego gdybym jeszcze raz miał wybierać, to byłby ten sam wydział i ten sam kierunek - zaznacza.

Dziekan prof. Mirosław Świercz podkreśla, że Wydział Elektryczny to silna jednostka zarówno dydaktyczna, kształcąca nowoczesnych inżynierów na potrzeby przemysłu nie tylko w regionie, ale również jednostka naukowo - badawcza. Jak stwierdza, najważniejsze cele są takie, by dalej kształcić studentów jak najlepiej, nadążać za wyzwaniami, które niesie XXI wiek, ale też ewaluacja dyscyplin naukowych. Mniej więcej za rok okaże się, czy wydział utrzyma uprawnienia do nadawania stopni naukowych.

W 70-letniej historii Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej wydał prawie 7 tysięcy dyplomów magistra lub inżyniera.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Politechnika Białostocka chce współtworzyć Uniwersytet Europejski

6.02.2020, 18:59

To szansa na wprowadzanie innowacji, rozwój, wymianę studentów i kadr, ale też dobrych praktyk. Politechnika Białostocka przystąpiła do międzynarodowego konsorcjum UNIVERS.


Stypendyści z Chin nie będą studiować w drugim semestrze na Politechnice Białostockiej

6.02.2020, 13:02

Nie odwołują wyjazdu i przyjazdu, ale odkładają to w czasie. W związku z zagrożeniem koronawirusem w drugim semestrze w Białymstoku nie będą studiować stypendyści z Chin.


Politechnika Białostocka wdroży system elektronicznego obiegu dokumentów

10.01.2020, 13:42

Każdego roku zużywają blisko 7 tysięcy ryz papieru, ale za kilkanaście miesięcy ma się to zmienić. Politechnika Białostocka, jako trzecia uczelnia w Białymstoku będzie wdrażała system elektronicznego obiegu dokumentów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok