Radio Białystok | Wiadomości | Czym zajmuje się augustowska radna podczas posiedzenia komisji?

Czym zajmuje się augustowska radna podczas posiedzenia komisji?

autor: Marcin Kapuściński

21.05.2020, 13:01, akt. 15:15

Podczas zdalnego posiedzenia komisji augustowska radna Agnieszka Mroziewska przyjmowała pacjentów w swoim prywatnym gabinecie stomatologicznym.

Fot. UM Augustów
Fot. UM Augustów

Posiedzenie komisji augustowskich radnych odbyło się we wtorek (19.05). Internauci widzieli na ekranach radnych przebywających z reguły we własnych mieszkaniach. Na jednym z takich obrazków można było dostrzec sprzęt stomatologiczny, dentystkę w białym fartuchu i jej pacjentów.

Radna Agnieszka Mroziewska tłumaczy, że posiedzenie komisji wydłużało się, a ona miała umówione wizyty. Zapewnia też, że taka sytuacja się już nie powtórzy. 


- Powiem szczerze: nie przemyślałam, że może być z tego problem. Zrobiłam to bezmyślnie. Chciałam być do zakończenia komisji, ale się nie wyrobiliśmy. Przeniosłam komputer do pracy i wyłączyłam kamerkę. Nie zawsze byłam na wizji. Pojawiłam się dwukrotnie i niestety przy pacjentkach - tłumaczy radna Agnieszka Mroziewska.


O to, jaka jest korzyść z radnego, który w czasie posiedzenia zajmuje się czymś innym, zapytaliśmy przewodniczącą augustowskiej rady miejskiej Alicję Dobrowolską.


- Każdy radny odpowiada za siebie i powinien zdawać sobie sprawę z sytuacji. To nie była przecież pierwsza taka komisja, a każdy odtwarzał sobie wcześniejsze posiedzenia. Widać tam, jak się ziewa lub załatwia prywatne sprawy. Sama zauważyłam ostatnio, że radna Piasecka cały czas na telefonie wisiała. Każdemu można, jak w wierszu "Skarżypyta" wskazywać, że ten ziewał, a ten się w nosie drapał - mówi Alicja Dobrowolska.


Wobec radnej Agnieszki Mroziewskiej - przewodnicząca nie zamierza wyciągać konsekwencji, czyli np. potrącać jej diety. Zapowiada natomiast, że porozmawia ze wszystkimi radnymi i pouczy ich, jak zachowywać się podczas transmisji.

| red: mik, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Augustowscy radni debatowali nad budzącym kontrowersje projektem utworzenia dwóch zespołów szkolno-przedszkolnych

20.05.2020, 06:39

Jak informowaliśmy, ma to dotyczyć szkół podstawowych numer 3 i 6 oraz przedszkoli o tych samych numerach.


Suwalskie władze chcą obniżyć ceny za pochówek w miejskim kolumbarium

20.05.2020, 07:31

Chodzi o to, że zbyt dużo chętnych jest na umieszczenie urn na pierwszym, najbardziej prestiżowym poziomie, a za mało w dwóch kolejnych rzędach.


Augustowski radny zarzuca władzom miasta, że celowo odwlekają decyzję o wprowadzeniu nocnej prohibicji

29.04.2020, 10:54

Władze odrzucają te sugestie i zapewniają, że sprawa będzie omawiana w maju. O ograniczenie sprzedaży alkoholu w nocy wnioskował przed miesiącem komendant augustowskiej policji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr
źródło: PRB
19.01.2022, 10:50, akt. 11:24

Raport zakażeń - 19 stycznia 2022 r.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok