Radio Białystok | Wiadomości | Kultura onlione (i nie tylko) - "kryzys tożsamości" na zdjęciach, limeryki Szymborskiej, koncert jazzowy

Kultura onlione (i nie tylko) - "kryzys tożsamości" na zdjęciach, limeryki Szymborskiej, koncert jazzowy

autor: Olga Gordiejew

26.05.2020, 08:05, akt. 10:15

W centrum Białegostoku można oglądać fotograficzną wystawę plenerową "Kryzys tożsamości". W sieci proponujemy odnaleźć limeryki Szymborskiej i Barańczaka czytane przez znanych aktorów i koncert "Woman to Woman" nagrany na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych.

"Kryzys tożsamości" - wystawa Katarzyny i Michała Hellerów, źródło: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku
"Kryzys tożsamości" - wystawa Katarzyny i Michała Hellerów, źródło: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

"Kryzys tożsamości" - wystawa fotografii

Zaczynamy od zaproszenia na wystawę plenerową "Kryzys tożsamości" Katarzyny i Michała Hellerów - od wtorku (26.05) na Rynku Kościuki w Białymstoku.

Powoli wracamy do codziennych obowiązków. Ubrani w maski przemierzamy kolejne kroki, odsunięci od siebie na dwa metry. Czy jesteśmy tacy sami jak przed pandemią? Jak bardzo "jutro" różnić się będzie od wczoraj? Jaka będzie nasza przyszłość? Czy maska stanie się nieodłącznym elementem naszego życia i ukształtuje naszą nową tożsamość? Te pytania inspirowały twórców. 

  


Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane podczas kwarantanny. Do działań artystycznych Hellerowie zaangażowali dzieci. Także one uczestniczyły w tworzeniu masek i pozowaniu. Zobaczymy w sumie 23 zdjęcia w dużych formatach.

Otwarcie wystawy o 17:00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku, za pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. 


Limeryki Szymborskiej i Barańczaka

Kto chciałby posłuchać limeryków Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka, tego zapraszamy online do Teatru Ateneum. "Limeryki na dziwny czas" nie są bardziej dziwne niż zwykle - jak to u obojga autorów bywa. Doskonali aktorzy czytają parami - Agata Kulesza i Przemysław Bluszcz, Dorota Nowakowska i Krzysztof Gosztyła, Maria Ciunelis i Artur Barciś, Ewa Telega i Grzegorz Damięcki.  

Lapidarne opowiastki o estecie z Pabianic, gorylu, który tańczył tango, czy wpływie braku ciepłego szalika na tempo wzrostu człowieka - zadziwiają, rozśmieszają, a na pewno pomagają w nabraniu dystansu do życia nie tylko w ten dziwny czas.Jazzowy koncert "Woman to Woman"

Ponieważ dziś w kalendarzu Dzień Mamy, to na koniec proponujemy koncert grupy jazzowej "Woman to Woman". Nagranie zarejestrowano na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych.

Odbywający się od 1948 roku festiwal w Nicei gościł na swojej scenie takich artystów jak Dizzy Gillespie, Ray Charles, Ella Fitzgerald czy Miles Davis. W 2017 roku przyszedł czas na całkowicie kobiecą formację Woman to Woman. W jej skład wchodzi siedem przedstawicielek amerykańskiej sceny jazzowej. Klasyczny repertuar stanowi tło dla wirtuozerskich popisów.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok