Radio Białystok | Wiadomości | Czy na terenie gminy Kuźnica zakopano odpady z oczyszczalni ścieków? - pytają posłowie Konfederacji

Czy na terenie gminy Kuźnica zakopano odpady z oczyszczalni ścieków? - pytają posłowie Konfederacji

autor: Marcin Gliński

24.11.2020, 14:28, akt. 18:28

Poseł Konfederacji Robert Winnicki domaga się wyjaśnień od wójta gminy Kuźnica ws. przechowywania odpadów z miejscowej oczyszczalni ścieków. 

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Worki z osadami miały być w 2018 roku zakopywane na gminnej działce. Poseł Robert Winnicki interweniował po prośbach jednego z mieszkańców powiatu sokólskiego. Do wójta gminy Kuźnica wpłynęły pytania dotyczące odpadów - mówi Paweł Prokopowicz z Konfederacji.

 

Stawiamy takie pytanie, czy na terenie gminy Kuźnica zakopano odpady wytworzone w oczyszczalni ścieków? Jeśli tak, to dlaczego je zakopano? Kiedy zostały zakopane? Proszę o konkretne daty - mówi Paweł Prokopowicz.

 

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźnicy Stanisław Chociej wyjaśnia, że osady z oczyszczalni ścieków były 2 lata temu tymczasowo magazynowane na gminnej działce, ale przekazano je do rolniczego wykorzystania. Stanisław Chociej dodaje, że sprawą odpadów zajmował się WIOŚ.

 

One były czasowo magazynowane na gminnej działce i zostały stamtąd zabrane. 2 października tego roku inspektorzy WIOŚ-u przyjechali i na tej działce pobrali próbki gleby. Dokonano też 19 wykopów kontrolnych koparką - mówi Stanisław Chociej.

 

Inspektorzy WIOŚ-u podczas wykopów na terenie gminnej działki koło Kuźnicy nie znaleźli szkodliwych dla środowiska odpadów.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Oczyszczalnia ścieków w Bielsku Podlaskim będzie przebudowana

10.10.2020, 07:22

Ta inwestycja zaspokoi potrzeby miasta na najbliższe kilkadziesiąt lat. W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć przebudowa oczyszczalni ścieków w Bielsku Podlaskim.


Koniec kontroli WIOŚ na zamkniętym wysypisku śmieci w Brańsku

7.09.2020, 15:32

Sprawą zwożenia tam odpadów z warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" zajmie się sąd. Firma, która zajmowała się rekultywacją pola składowego w Brańsku, nie zgodziła się zapłacić 500 złotych mandatu.


Odpady z warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" trafiały do Brańska

8.07.2020, 15:29

Osady ściekowe z Warszawy trafiały do dziewięciu województw, także podlaskiego - poinformował podlaski senator Prawa i Sprawiedliwości Jacek Bogucki.


W Suchowoli rozpoczęła się modernizacja oczyszczalni ścieków

7.04.2020, 19:31

Pandemia koronawirusa i ograniczenia z nią związane nie paraliżują wszystkich samorządowych inwestycji. Jak mówi burmistrz Michał Matyskiel, obiekt zyska nowoczesną technologię i znacząco poprawi bezpieczeństwo sanitarne miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Filmowe ferie zimowe z ŻUBROFFKĄ, zubroffka.pl
KULTURA
16.01.2021, 18:03, akt. 18:14

Filmowe ferie zimowe z ŻUBROFFKĄ


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok