Radio Białystok | Wiadomości | Redakcja tygodnika Wprost doceniła projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Dolina Rolnicza 4.0

Redakcja tygodnika Wprost doceniła projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Dolina Rolnicza 4.0

autor: Michał Buraczewski

19.12.2020, 16:52, akt. 18:46

Podczas gali online rankingu "Złota Setka Polskiego Rolnictwa" tygodnika Wprost nagrodę specjalną za inicjatywę Dolina Rolnicza 4.0 odebrał marszałek województwa Artur Kosicki.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda
Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Marszałek w swoim przemówieniu przypomniał, że pomysłodawcą Doliny Rolniczej 4.0 jest przedsiębiorca z naszego regionu dr Adam Ławicki. To on przekonał do tej inicjatywy władze województwa. Chodzi o współpracę podlaskich firm, uczelni i samorządu we wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii do rolnictwa. Marszałek Artur Kosicki spodziewa się sukcesu tego projektu.


Współpraca biznesu, nauki oraz samorządu województwa sprawi, że już wkrótce w Podlaskiem powstawać będą wysokie technologie umożliwiające rozwój rolnictwa przyszłości. Dla naszego regionu to ogromna szansa. (...) Jestem przekonany, że dzięki realizacji projektu Doliny Rolniczej region stanie się znany w świecie, a powstające u nas technologie będą obecne na globalnych rynkach - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki


Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego był jedynym laureatem nagrody tygodnika Wprost spoza sektora prywatnego.

Ranking "Złota Setka Polskiego Rolnictwa" powstaje na podstawie specjalnego algorytmu. W obliczeniach brane są pod uwagę przychody i zyskowność firm. W zestawieniu wszystkich przedsiębiorstw branży rolnej trzecie miejsce zajęła wysokomazowiecka Mlekovita. Okazała się także najlepsza spośród zakładów mleczarskich. W "Złotej Setce" znalazło się także kilka innych podlaskich firm, m.in. Pronar z Narwi w powiecie hajnowskim i Suempol z Bielska Podlaskiego.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Artur Kosicki

1.12.2020, 08:25

"Za wcześnie jest o tym mówić, ale na pewno będą to pieniądze rekordowe, bo kwestii związanych ze wsparciem jest bardzo dużo" - mówi o przyszłej perspektywie unijnej marszałek Artur Kosicki.


Dolina Rolnicza

6.03.2020, 13:30

Dolina Rolnicza to element strategii, który ma przyspieszyć rozwój województwa podlaskiego.


Dolina Rolnicza powstanie w województwie podlaskim

25.02.2020, 15:24

Rozwój gospodarczy woj. podlaskiego poprzez wykorzystanie rolniczego potencjału - zakłada projekt Dolina Rolnicza 4.0, nad którym pracuje samorząd województwa. Chodzi o współpracę władz, biznesu i nauki na rzecz nowych technologii w rolnictwie, na wzór Doliny Krzemowej w USA.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok