Radio Białystok | Wiadomości | Wysoka porażka MOKS-u z Rekordem Bielsko-Biała w ekstraklasie futsalu

Wysoka porażka MOKS-u z Rekordem Bielsko-Biała w ekstraklasie futsalu

autor: Marcin Mazewski

9.01.2021, 21:17, akt. 10.01.2021, 18:33

Mistrz Polski i aktualny lider ekstraklasy futsalu Rekord Bielko-Biała ponownie nie dał większych szans zawodnikom MOKS-u Słoneczny Stok i na otwarcie rundy rewanżowej strzelił w Białymstoku 10 bramek, nie tracąc żadnej.

0:00
0:00
Wysoka porażka MOKS-u z Rekordem Bielsko-Biała w ekstraklasie futsalu 0:10 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Porażka z Rekordem Bielsko-Biała nie jest żadną niespodzianką, natomiast martwią jej rozmiary - aż 0:10. Podobnie było na otwarcie sezonu, kiedy to "Słoneczni" także wysoko ulegli Mistrzom Polski 2:11.

Choć w sobotę (9.01) worek z bramkami otworzył się dosyć późno, bo w 8. minucie meczu, to na przerwę białostoczanie schodzili już z bagażem pięciu bramek. Kolejne pięć trafień goście dołożyli w drugiej połowie, a hattricka skompletował Artur Popławski.

Pomimo przepuszczenia 10 bramek, z dobrej strony pokazał się młody bramkarz Szymon Danilewicz, gdyby nie jego dobra dyspozycja, to porażka mogła być jeszcze bardziej bolesna. Ponadto po jednym z jego strzałów piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki rywali. I to właśnie brak skuteczności w ataku najbardziej zmartwił grającego trenera gospodarzy Adriana Citkę, choć kilka dogodnych okazji do zdobycia choćby honorowego gola było. Trener nie ukrywał, że ten mecz pokazał różnicę klas, jaka dzieli obydwa kluby - jedni walczą w Lidze Mistrzów, drudzy o utrzymanie w ekstraklasie.

Po tym meczu MOKS z dorobkiem 17 punktów w 17 meczach zajmuje, jak na razie bezpieczne 11 miejsce. Rekord ma punktów 48 i utrzymuje pozycję lidera.

| red: maj

W ekstraklasie futsalu nie powiodło się drużynie Słonecznego Stoku.

Turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu [zdjęcia]

28.11.2020, 18:41

Za nami pierwsza część turnieju eliminacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Na półmetku liderem jest białostocka drużyna.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U19 w Futsalu

28.11.2020, 10:38

Turniej składa się z trzech etapów. W pierwszym odbędą się dwa turnieje z udziałem tych samych drużyn - to turnieje w Białymstoku i Górznie w dniach 28 listopada i 12 grudnia.

MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał AZS UŚ Katowice

22.12.2019, 20:19

Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok kończą pierwszą rundę ekstraklasy futsalu wyjazdowym zwycięstwem.