Radio Białystok | Wiadomości | Wojewoda Podlaski nie zgodził się na przekształcenie augustowskiego szpitala w placówkę hybrydową

Wojewoda Podlaski nie zgodził się na przekształcenie augustowskiego szpitala w placówkę hybrydową

autor: Marta Sołtys

18.02.2021, 07:33, akt. 14:36

Do augustowskiego szpitala nadal będą przyjmowani jedynie pacjenci covidowi. Na przekształcenie obiektu w placówkę hybrydową nie wyraża zgody wojewoda podlaski.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Istniała taka możliwość, ponieważ w styczniu przebywało tu znacznie mniej chorych na koronawirusa niż w poprzednich miesiącach. Ale jak mówi starosta powiatu augustowskiego Jarosław Szlaszyński, od początku lutego chorych jest więcej.

W ostatnich tygodniach w szpitalu przebywało sporo pacjentów covidowych. Mamy wiele zajętych łóżek. Trafiają tam ciężkie przypadki, które wymagają tlenoterapii oraz leczenia respiratorowego. Z tych powodów powrót szpitala do formuły organizacyjnej sprzed decyzji wojewody jest niemożliwy

- mówi Jarosław Szlaszyński.

Augustowski szpital placówką jednoimienną jest od połowy października. Jest w nim około 150 miejsc covidowych. W tej chwili więcej niż połowa jest zajęta.

Chorych przebywających w szpitalu jest ponad 80-90. Żeby można było mówić o przekształcaniu szpitala w placówkę hybrydową, liczby te muszą być znacznie niższe. Cały czas potrzebna jest współpraca pomiędzy dyrekcją obiektu, ordynatorami, organem prowadzącym oraz panem wojewodą. Chodzi o to, by zabezpieczyć miejsca szpitalne zarówno dla chorych na Covid-19, jak i na inne choroby oraz żeby leczenie tych schorzeń, wraz z koronawirusem, było bezpieczne

- dodaje Jarosław Szlaszyński.

Ponowne rozpatrzenie wniosku o przekształcenie szpitala w placówkę hybrydową zależy od liczby przebywających w nim chorych.

| red: kap, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Joanna Zajkowska

17.02.2021, 08:07

"Zachęcam do korzystania z takiej szczepionki, jaka jest dostępna, ponieważ to jest jedyny w tej chwili skuteczny sposób walki z pandemią - hamuje transmisje, hamuje zachorowania. Patrząc na efekty, jakie osiągnęli Izraelczycy, powinniśmy uwierzyć w skuteczność szczepionki i nie rezygnować z możliwości, jaką daje szczepienie" - mówi prof. Zajkowska.


Od tygodnia rośnie w Polsce dzienna liczba zakażeń koronawirusem

16.02.2021, 13:46

Nie możemy już mówić o tendencji spadkowej. Od tygodnia rośnie w Polsce dzienna liczba zakażeń koronawirusem - alarmuje minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreśla, że tylko przestrzegając zasad sanitarnych, uchronimy się przed trzecią falą zakażeń.


Niewielu seniorów z Zambrowa może się zaszczepić przeciwko COVID-19 we własnym mieście

16.02.2021, 07:13

W Zambrowie szczepienia przeciw COVID-19, takie dla wszystkich uprawnionych, wykonywane są tylko w ZPOZ w szpitalu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćJerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok