Radio Białystok | Wiadomości | GDDKiA: turecka oferta najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę odcinka Malewice-Chlebczyn S19

GDDKiA: turecka oferta najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę odcinka Malewice-Chlebczyn S19

4.03.2021, 16:40, akt. 16:42

Oferta złożona przez turecką firmę Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret jest najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę ok. 25-kilometrowego odcinka Malewice-Chlebczyn przyszłej trasy S19 - podała w czwartek (04.03) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Fotolia.com
Fotolia.com

Oferta turecka najtańszą w tym przetargu

Oferta turecka była najtańszą w tym przetargu. Wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA dokonała w czwartek. Firma zaproponowała za projekt i budowę tego odcinka S19 Via Carpatia ponad 665,2 mln zł - poinformowano w komunikacie.

W przetargu startowało osiem firm, ale trzy oferty odrzucono, bo - jak informuje GDDKiA - firmy nie zgodziły się na przedłużenie terminu związania ofertą. Najdroższą ofertę na kwotę 887,1 mln zł zaproponowało konsorcjum firm Kobylarnia SA i Mirbud SA. GDDKiA przypomniała, że wartość zamówienia, szacowana kwota jaką drogowcy przeznaczają na tę inwestycję, to 831 mln zł.

GDDKiA zaznaczyła, że w ciągu dziesięciu dni od wyboru najkorzystniejszej oferty można składać odwołania. Jeśli ich nie będzie, a przetarg przejdzie pozytywnie kontrolę Urzędu Zamówień Publicznych, umowę z wykonawcą będzie można podpisać w drugim kwartale 2021 r.

Odcinek Malewice-Chlebczyn ma być budowany w latach 2022-2025.


Odcinek S19 Malewice-Chlebczyn jest najbardziej na południe wysuniętą częścią tej drogi ekspresowej w Podlaskiem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że 25-kilometrowy odcinek S19 Malewice-Chlebczyn jest najbardziej na południe wysuniętą częścią tej drogi ekspresowej w Podlaskiem. Droga S19 od zachodu będzie omijać miasto Siemiatycze. Na granicy z województwem mazowieckim powstanie prawie 660-metrowa estakada na rzece Bug.

"Zaplanowane są dwa węzły drogowe - Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą krajową nr 62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego" - podano w komunikacie.

Jeszcze nie wiadomo, jaką nawierzchnię będzie miał ten odcinek S19. Jej rodzaj na wybrać wykonawca w trakcie przygotowywania projektu tej drogi.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Opóźnienia w budowie drogi S19 na trasie Białystok - Sokółka

17.02.2021, 14:15

O co najmniej kilka miesięcy opóźni się wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy trasy ekspresowej S19 Via Carpatia. To oznacza, że kierowcy dłużej poczekają na kolejny odcinek ekspresówki.


Rafał Weber: niezależnie od wariantu S16 w Podlaskiem, będą obwodnice na dk8 Białystok-Augustów

29.01.2021, 16:23

Niezależnie od tego, jaki będzie wybrany wariant S16 - połączenia dróg S19 i S61 w Podlaskiem - są również realizowane cztery obwodnice na drodze krajowej nr 8 Białystok-Augustów, by poprawić komunikację - poinformował w piątek (29.01) wiceminister infrastruktury Rafał Weber.


Podpisano umowę na projekt i budowę odcinka Ploski-Haćki S19

29.01.2021, 11:51

Konsorcjum firm: Unibep, Budrex i Value Engineering zaprojektuje i zbuduje blisko dziewięciokilometrowy odcinek Ploski-Haćki drogi S19 Via Carpatia w Podlaskiem. Przedstawiciel konsorcjum i dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA podpisali w piątek (29.01) w Białymstoku umowę w tej sprawie. Wartość tej umowy to 305,4 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok