Radio Białystok | Wiadomości | Zbliża się spis powszechny - przypomina wojewoda podlaski

Zbliża się spis powszechny - przypomina wojewoda podlaski

autor: Edyta Wołosik

17.03.2021, 19:07, akt. 19:17

Ten obowiązek musi wypełnić każdy z nas. W całym kraju trwa akcja promująca rozpoczynający się 1 kwietnia Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku Ewa Kamińska-Gawryluk, źródło fot.: gov.pl/web/uw-podlaski
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku Ewa Kamińska-Gawryluk, źródło fot.: gov.pl/web/uw-podlaski


0:00
0:00
Zbliża się spis powszechny - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Spis powszechny odbywa się raz na 10 lat. Tym razem - z powodu pandemii - przebiegać będzie przede wszystkim elektronicznie, o czym przypominał w środę (17.03) m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


- Ten spis będzie odbywać się w trudnym czasie, bo czasie pandemii, stąd nastawienie na to, by każdy z nas sam spisał się elektronicznie, ale będzie też mozliwość spisu przez telefon, a w ostateczności, jeśli sytuacja na to pozwoli odwiedzi nas rachmistrz - mówi Bohdan Paszkowski.


Głównym celem tego badania jest pozyskanie danych, by przeprowadzać analizy. A dzięki tym analizom możliwe będzie m.in. zapobieganie negatywnym zjawiskom społecznym i problemom, jakie mają mieszkańcy całego kraju.

- Każdy z nas będzie musiał odpowiedzieć na przygotowane pytania - mówi dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku Ewa Kamińska-Gawryluk, a jak dodaje: "dotyczyć będą m.in. wykształcenia, narodowości, sytuacji dotyczącej zatrudnienia, czy zamieszkania".

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpocznie się 1 kwietnia. Potrwa do końca czerwca, choć trwają prace, by termin ten wydłużyć do 30 września.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 1000 osób zgłosiło się do pracy przy spisie powszechnym w Podlaskiem

17.02.2021, 14:27

To ponad dwa razy więcej niż potrzeba. 1100 osób chce pracować w województwie podlaskim podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.


Spis powszechny i szkody wyrządzone przez "zimę"

10.02.2021, 14:00

Spis powszechny ludności i mieszkań przed nami – kto powinien się spisać i w jaki sposób? Mówimy też, kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez "zimę".


dr hab. Dorota Wyszkowska

29.01.2021, 17:40

"Spisy powszechne są szczególnie ważnym przedsięwzięciem, ponieważ są realizowane niezmiernie rzadko - raz na 10 lat. One dostarczają informacji o społeczeństwie, jego cechach: o niepełnosprawności, wykształceniu, o zasobach mieszkaniowych, o aktywności ekonomicznej. Znaczna część tych danych nie może być pozyskana z żadnych źródeł administracyjnych."

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok