Radio Białystok | Wiadomości | W sprawie składowiska w sąsiedztwie białostockiego meczetu interweniuje Muzułmański Związek Religijny

W sprawie składowiska w sąsiedztwie białostockiego meczetu interweniuje Muzułmański Związek Religijny

autor: Adam Klimiuk

30.05.2021, 13:39, akt. 14:05

To uciążliwe sąsiedztwo, które nie licuje z obiektem sakralnym - twierdzą białostoccy Tatarzy. Chodzi o składowisko materiałów i odpadów budowlanych tuż za ogrodzeniem meczetu przy ulicy Piastowskiej. Właścicielem terenu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zachęta".

Składowisko przy meczecie, fot. Adam Klimiuk
Składowisko przy meczecie, fot. Adam Klimiuk

- Meczet w Białymstoku został ostatnio przebudowany - podkreśla mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP Tomasz Miśkiewicz. - Trzeba uszanować nasza religię, nasza społeczność tatarską, która jest bardzo mała - dodaje.

Składowisko jest w tym miejscu od co najmniej 5 lat i z tym problemem nie udało się nam nic zrobić. U prezesa spółdzielni interweniujemy od początku składowiska, niestety nie zostało to pozytywnie załatwione. Interweniowaliśmy u prezesa spółdzielni mieszkaniowej, niestety bezskutecznie. Teraz napisaliśmy do prezydenta Białegostoku, wojewody, Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych i Komisji Rządowej Mniejszości Narodowych i Etnicznych

- informuje mufti Tomasz Miśkiewicz.

Na razie Muzułmański Związek Religijny nie dostał odpowiedzi na swój apel. Nie odpowiedział nam także prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta".

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Meczet powstały po przebudowie Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku oficjalnie otwarty

12.02.2021, 14:42

Muzułmański Związek Religijny w RP oficjalnie oddał w piątek (12.02) do użytku meczet w Białymstoku, powstały po gruntowej przebudowie Domu Kultury Muzułmańskiej.


Gmina muzułmańska ponowiła zaproszenie do kupna jej działki

6.02.2018, 11:29

Muzułmańska gmina wyznaniowa w Białymstoku ponowiła zaproszenie do składania ofert na działkę, z rozpoczętą przed laty i przerwaną budową szkoły koranicznej. Po zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego, nabywca będzie mógł postawić tam domy jednorodzinne.


Gmina muzułmańska w Białymstoku sprzedaje działkę, na której miała powstać szkoła koraniczna

13.12.2017, 19:13

Muzułmańska gmina wyznaniowa w Białymstoku sprzedaje działkę, z rozpoczętą przed laty i przerwaną budową szkoły koranicznej. Za uzyskane z tej transakcji pieniądze chce kupić gotowy budynek, z przeznaczeniem na działalność edukacyjną i kulturalną.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok