Radio Białystok | Wiadomości | Władze Łap liczą na dofinansowanie oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji

Władze Łap liczą na dofinansowanie oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji

autor: Adam Janczewski

31.05.2021, 11:47, akt. 13:09

Basen to w Łapach najbardziej oczekiwana inwestycja. Tak wynika z ankiet, które ostatnio przeprowadził wśród mieszkańców Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To temat rozmów mieszkańców i lokalnych działaczy od wielu lat.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Władze Łap liczą na dofinansowanie budowy basenu - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Basen to temat poruszany w Łapach od ponad 30-40 lat. Wielu mieszkańców czeka na taki obiekt - w szczególności rodzice, którzy mają małe dzieci" - podkreśla miejski radny Piotr Łapszo i dodaje, że z internetowych ankiet jednoznacznie wynika, czego chcą mieszkańcy.

"Na pierwszym miejscu stawiają basen - z wynikiem ponad 60 procent, więc moim zdaniem jest to dość pilna potrzeba. Także wypowiedzi na Facebooku jasno mówią, że mieszkańcy czekają na basen" - przekonuje Piotr Łapszo.

Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski przypomina, że obiecywał mieszkańcom basen i stara się wywiązać z tej deklaracji. Jest szansa, że taki obiekt powstanie, bo urzędnicy zgłosili wniosek o dotację na ten cel.

"Był nabór z ministerstwa sportu, złożyliśmy dokumentację i czekamy na rozstrzygnięcie. Kosztorys to jest ponad 10 mln zł. Wystąpiliśmy o największą, możliwą kwotę dofinansowania, czyli niemal 5 mln zł. Resztę, mam nadzieję, uzyskamy ze środków zewnętrznych" - wyjaśnia burmistrz, który liczy na dodatkowe wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Wyniki ministerialnego konkursu mogą być znane jeszcze w wakacje.

Basen typu Delfinek, który może powstać w Łapach, to budynek z niecką basenową o wymiarach: ponad 16 metrów długości, 8,5 szerokości i od 1 metra do 1,8 metra głębokości. Do tego powstałyby też: brodzik, sauny i jacuzzi.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Łap liczą na jak najszybszą przebudowę dworca kolejowego

18.05.2021, 12:16

Centrum miasteczka zmienia się i pięknieje - został jeden budynek, który straszy. Mieszkańcy Łap narzekają na stan tamtejszego dworca kolejowego. Uważają, że powinien być jak najszybciej wyremontowany.


Łapy mają logo i hasło

22.03.2021, 14:40

"Łapy - tu złapiesz oddech" - tak brzmi hasło promocyjne tego podlaskiego miasteczka. Wybrali je mieszkańcy spośród trzech propozycji. W głosowaniu wytypowali też najlepsze, ich zdaniem, logo.


Urząd Miejski w Łapach wystawił na sprzedaż kolejne działki w tamtejszej strefie ekonomicznej

24.01.2021, 13:30

Przedsiębiorcy mogą wystartować w przetargach na cztery nieruchomości o powierzchni od niespełna hektara do prawie 1,5 hektara.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach przekształci się w Centrum Usług Społecznych

19.12.2020, 07:25

Na wparcie będzie mógł tam liczyć każdy mieszkaniec - bez względu na dochody. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach wkrótce przekształci się w Centrum Usług Społecznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok