Radio Białystok | Wiadomości | Festyn Rodzinny Rycerza Mikołaja na rzecz Dominika na Stadionie Miejskim w Białymstoku

Festyn Rodzinny Rycerza Mikołaja na rzecz Dominika na Stadionie Miejskim w Białymstoku

autor: Olga Gordiejew

31.07.2021, 07:07, akt. 07:33

To miał być finał zbiórki na rzecz chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Rycerza Mikołaja z Białegostoku, a będzie okazja do świętowania i podziękowań za wielomiesięczne wsparcie. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku dziś Charytatywny Festyn Rodzinny.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Na kilka dni przed imprezą okazało się, że dzięki szczodrości darczyńców udało się przed czasem zakończyć zbiórkę na najdroższy lek świata i 2,5-letni Mikołaj ma już pieniądze niezbędne na terapię genową. Teraz rodzice chłopca chcą przekazać dobrą energię innym potrzebującym. I wszystkie pieniądze zebrane podczas festynu zasilą konto Dominika Michalskiego z Grodziska na Podlasiu.   

Dominik walczy z nowotworem wątroby i jego jedyną szansą jest zastosowanie terapii CART-T w Texas Children’s Hospital w USA, która daje nadzieję na zatrzymanie rozwoju choroby, a nawet całkowite wyleczenie.

Rycerz Mikołaj i Jego Gwardia przygotowali moc atrakcji

Na Festynie Rodzinnym będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy malucha, dmuchanego miasteczka, trampolin, gier i zabaw przygotowanych przez animatorów. Nie zabraknie również możliwości pomalowania twarzy czy zrobienia warkoczyków. Starsze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach językowych i matematycznych oraz spróbować swoich sił w tenisie stołowym, piłkarzykach i strzelaniu z łuku.

Fani motoryzacji będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska autom z białostockich salonów, gokartom, samochodowi rajdowemu i pojazdowi do driftingu.

Na terenie festynu zaplanowano też strefę piknikową, gdzie będzie można rozłożyć koce i delektować się pysznościami oferowanymi przez kilka punktów gastronomicznych. Także czworonogi będą mile widziane. Będą na nie czekały rozstawione miski z wodą.

Przy okazji festynu, na boisku bocznym, zostanie rozegrany charytatywny turniej o Miecz Rycerza Mikołaja. Głównym faworytem tego turnieju jest drużyna złożona z byłych piłkarzy Jagiellonii czyli Allstars Jagiellonia Białystok, w której skład wchodzą m.in. Maciej Kudrycki i Marcin Burkhardt.

Początek festynu oraz turnieju o godzinie 10:00. Zabawa na stadionie potrwa do 17:00.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Gwardia rycerza Mikołaja" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

22.04.2021, 07:37

Co sprawia, że w pewnym momencie życia chcemy dać własną twórczą odpowiedź na ludzką biedę, łzę, ból spoza naszego mikroświata?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok