Radio Białystok | Wiadomości | Taras Romanczuk: Walczyliśmy na każdym metrze boiska

Taras Romanczuk: Walczyliśmy na każdym metrze boiska

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

1.08.2021, 22:26, akt. 2.08.2021, 00:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (2:0) z Rakowem Częstochowa w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole strzelił Taras Romanczuk, a jednego Jesus Imaz. Rywale to aktualni wicemistrzowie Polski.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk: Nasza skuteczność była zdecydowanie lepsza

Jestem zadowolony z tego, jak dzisiaj się zaprezentowaliśmy. Walczyliśmy na każdym metrze boiska. Wykorzystaliśmy sytuacje i czekamy na kolejny mecz. Dzisiaj nasza skuteczność była zdecydowanie lepsza. Zawsze gdzieś tam w historii zostanie, że strzeliłem dwie bramki. Dla mnie jakieś indywidualne nagrody nigdy nie były ważne, liczy się zespół.

Jesteśmy zespołem, staramy się, zamieniamy się pozycjami, ktoś idzie do przodu, ktoś go asekuruje. Myślę, że to też duża zasługa trenera, że przyszedł, poukładał to. Mamy nadzieję, że ta nasza dobra passa potrwa jak najdłużej

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Taras Romanczuk.

Jesus Imaz: Cieszę się, że zdobyliśmy trzy punkty

Jestem bardzo szczęśliwy. Wszyscy dookoła mnie byli dobrzy i miałem dobre momenty. Cieszę się, że zdobyliśmy trzy punkty. To była trudna gra. Byliśmy dobrzy w pierwszej połowie i mieliśmy szansę na wygraną. Grając w Białymstoku możemy być silną drużyną. Dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy silni i możemy zgarnąć trzy punkty

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Jesus Imaz.

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (2:0) z Rakowem Częstochowa w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole strzelił Taras Romanczuk, a jednego Jesus Imaz. Rywale to aktualni wicemistrzowie Polski. Sędzia przedłużył mecz o 12 min., bo kibice na Ultrze odpalili race i zadymili boisko i potrzebna była długa przerwa.

Jagiellonia Białystok zagra z Górnikiem Zabrze w poniedziałek - 16 sierpnia

29.07.2021, 10:17

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w poniedziałek (16.08) z Górnikiem Zabrze o 18:00.

Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki z milionowym wsparciem od zarządu województwa

29.07.2021, 10:03

Czołowe podlaskie kluby sportowe dostaną dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.