Radio Białystok | Wiadomości | Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu

Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu

2.08.2021, 15:59, akt. 16:09

Budowa lub poprawa stanu dróg to najczęstsze pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z pierwszego programu w ramach Polskiego Ładu. Do rozdysponowania będzie ok. 20 mld zł, a każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie swoich projektów.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu - relacja Adam Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Będą one podzielone na trzy grupy - wnioski do 5 mln zł., od 5 do 30 mln i od 30 bez górnej granicy dofinansowania. Starostwo powiatowe w Łomży początkowo przygotowało projekt na modernizację sieci dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin za 170 mln zł.

Ponieważ realnie oceniono, że trudno będzie zdobyć taką sumę, po korekcie zostało 86 mln zł na 66 km dróg. Jednak władze powiatu zastanawiają się czy dalsze "odchudzenie" wniosku nie zwiększyłoby szans na zdobycie pieniędzy.

Remonty dróg znalazły się także w projektach składanych przez każdą z gmin. Poza tym np. samorząd Jedwabnego chciałby skończyć budowę sieci wodociągowej i wybudować obiekt sportowy, a w Miastkowie budynek Urzędu Gminy zostałby dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To dopiero pierwsza transza pieniędzy z tego programu - uspokajał samorządowców senator Marek Komorowski. Kolejne, podobnej wielkości, mają być uruchamiane co kwartał i w sumie będzie ich dziesięć, tak że będzie można spokojniej planować kolejne zadania.

Wnioski do tego pierwszego pilotażowego programu inwestycyjnego samorządy muszą złożyć do 15. sierpnia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać jakich inwestycji brakuje w mieście

2.08.2021, 11:02

Do czwartkowego południa (5.08) mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać jakich inwestycji oczekują w mieście.


Szansa na miliony - felieton Michała Buraczewskiego

27.07.2021, 17:05

Władze Białegostoku złożyły wnioski o pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na stronie internetowej magistratu urzędnicy wskazują, że to szansa na zdobycie 70 milionów złotych na inwestycje. I zachęcają, aby mieszkańcy wysyłali wiadomości e-mail do Banku Gospodarstwa Krajowego z wyrazami poparcia dla miejskich projektów.


Łatwiejsze zdobycie nowego zawodu zakłada planowana reforma rynku pracy w ramach programu Polski Ład

27.07.2021, 14:54

Osoby zatrudnione będą mogły się przekwalifikować lub zwiększyć swoje kompetencje, a bezrobotne łatwiej znaleźć pracę. To m.in. główne założenia planowanej przez Rząd reformy rynku pracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok