Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

autor: Dorota Sokołowska

5.08.2021, 09:59, akt. 11:26

Ekologiczne inicjatywy, wirtualna wystawa o pszczołach, festiwale teatralny i filmowy, a także potańcówka w Supraślu - to nasze czwartkowe propozycje.

Tykocińska Akademia Kresów 2021, fot. Sylwia Krassowska
Tykocińska Akademia Kresów 2021, fot. Sylwia Krassowska

Ekologiczny patriotyzm

Powstała nowa inicjatywa kulturalna, która spaja ludzi myślących ekologicznie. Trzy białostockie instytucje - Muzeum Wojska, Galeria Arsenał i Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze - postanowiły stworzyć przestrzeń do dyskusji skierowaną do osób, które czują się patriotami. Chcą poznać opinie i zachęcić do rozmowy na temat nowego podejścia do patriotyzmu, wzajemnie się inspirując i edukując z dziedziny ekologii.

Na grupie na Facebooku "Patrioci? Naturalnie!" zapraszają do rozmowy i dzielenia się swoimi pomysłami na to, jak jeszcze bardziej wzmacniać swój status ekologicznego patriotyzmu.  

Wirtualna wystawa "Pszczoły i ich rola w przyrodzie"

Skoro o naturze mowa, to warto (wirtualnie) wybrać się na nową wystawę "Pszczoły i ich rola w przyrodzie" do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy (UCP). Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku na profilu Województwa Podlaskiego.

Teatralny Wertep

Mamy nadzieję, że opady deszczu nie przeszkodzą w Wertepie. W czwartek (5.08) kolejny dzień spotkań pod chmurką, tym razem w Hajnówce. Od 14:00 na dworcu Hajnówka Centralna - Stacja Kultury trzy spotkania teatralne. Najpierw Teatr Barnaby i "Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie", o 17:00 i 21:00 teatr A3 pokaże trzy spektakle "Danse Macabre", "Plan Lekcji" i "Scena na dachu". Ten ostatni spektakl ma audiodeskrypcję.

Potańcówka w Supraślu i filmowy festiwal w Tykocinie

W Supraślu w czwartek od 18:00 tańce w kręgu na Bulwarach im. Wiktora Wołkowa, a w Tykocinie kończy się Akademia Kresów. Ostatniego dnia przewidziano spotkania autorskie z Zofią Turowską i Anną Mieszkowską. O 16:30 pojawi się Anna Dymna i wspólnie można będzie obejrzeć "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny" w reżyserii Janusza Majewskiego. Po 19:00 benefis tego wielkiego twórcy z okazji 90. urodzin.

Przed nami bogaty w wydarzenia weekend, warto korzystać z propozycji, jakie przygotowali dla nas artyści.

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Spotkania literackie i filmowe - Tykocińska Akademia Kresów [zdjęcia, wideo]

1.08.2021, 14:13

Kresy w obiektywie, piosence i postaciach. Projekcje filmów, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, spotkania autorskie, wspomnienia. To wszystko czekało na uczestników dziewięciodniowej Tykocińskiej Akademii Kresów.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok